Přeskočit na obsah

Nová první dáma popsala příběh kočky, kterou kdysi zachránila. Teď je to miláček národa

Virtuální svět má novou kočičí celebritu, minimálně ten český. Stejně jako je v centru pozornosti nový prezident Petr Pavel a první dáma Eva Pavlová, na výsluní zájmu široké veřejnosti se hřeje i kočka manželů Micka. Před lety přitom málem umrzla. Dodnes jí to také připomíná kus chybějícího ocásku. Vzal si ho mráz a málem i život kočky.

Nelehký osud a velké štěstí

Micka nakonec měla štěstí, dokonce víc, než by si kdo tehdy uměl představit. Nová první dáma, chovatelka a správce sociálních sítí kočky Micky Eva Pavlová těsně po prezidentských volbách přiblížila strastiplnou cestu tzv. želvinky do vyhřátého domova rodiny. Byl u toho pes Bob, který měl Micku před deseti lety vyčmuchat v závěji.

Micka se pak stala společníkem Pavlových i při cestách do zahraničí. Přestože cestování dle slov Evy Pavlové nemá ráda, zvykla si na dva domovy, jeden kousek od Řípu, druhý v Bruselu. Nyní bude mít další na Pražském hradě.

„Jsem zvědavá, kde budu mít svůj pelíšek a jestli mě pustí někdo ven lovit myšky,“ přiblížila na sociálních sítích Eva Pavlová možné myšlenky své kočky v netradičním želvovinovém zbarvení. Že je o kočku velký zájem, potvrzují tisíce lajků a milé komentáře. Jeden z nich se vážně přimlouvá za to, aby Micka měla vlastní instagramový účet po vzoru kocoura Larryho z Downing street 10. Něco na tom je!

I kocour Larry se zabydlel na prestižní adrese poté, co zakusil život kočičího tuláka. Ve svých čtyřech letech se dostal do sídla ministerského předsedy Velké Británie z kočičího útulku. Na rozdíl od Micky je tam však stálým obyvatelem bez ohledu na výsledek voleb. Ministerští předsedové se střídají, kocour Larry zůstává.

Micka, těžký kalibr

Když šla slovy Petra Pavla kampaň do tuhého a nastal čas vytáhnout nejtěžší kalibr, vytáhl Micku. Nejspíš měla na vítězství asi takový podíl jako flanelová košile, kterou měl tehdy na sobě.

Ať byl podíl Micky na výsledku voleb jakýkoliv, nyní si výhru může do sytosti vychutnat, minimálně na sítích. Tam Micka září, ač si dle nového prezidenta vůbec neuvědomuje, že se stala první kočkou. „Myslím, že naší kočce je to srdečně jedno,“ uvedl pro televizi CNN Prima Petr Pavel po vyhlášení výsledků voleb, když se na Micku ptal reportér. „Myslím, že si žije dál spokojeně svůj život,“ dodal.

Kočka želvinka

Ilustrační foto: Kočka želvinka, zdroj: Pixabay.com

O článku: Nová první dáma popsala příběh kočky, kterou kdysi zachránila. Teď je to miláček národa

ZDROJE A DALŠÍ INFORMACE

Nová první dáma popsala příběh kočky, kterou kdysi zachránila. Teď je to miláček národa

Virtuální svět má novou kočičí celebritu. Stejně jako je v centru pozornosti nový prezident Petr Pavel a první dáma Eva Pavlová, na výsluní zájmu široké veřejnosti se hřeje i kočka manželů Micka. Před lety přitom málem umrzla. Dodnes jí to také připomíná kus chybějícího ocásku. Vzal si ho mráz a málem i život kočky.

Internet: Instagram Evy Pavlové, Twitter generála Pavla, iPrima.cz, iDnes.cz, iRozhlas.cz

Rezavá kočka

Mohl by vás zajímat také článek o tom, jak:

volby na Aljašce vyhrála kočka…


Redaktorka Kočičí noviny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *