Přeskočit na obsah
Kočka spí

Kočičí domácnost: Praktické tipy pro štěstí koček i lidí

Když ve své domácnosti přivítáte kočičího společníka, otevíráte dveře nekonečné lásce a dobrodružství. Kočky jako zvláštní tvorové, které se pohybují na pomezí reálného světa a světa legend, svou hravostí, něhou i mazaností každý den zpestří radostí. Můžete se na ně spolehnout jako na úžasné společníky, kteří vždy potěší a do domácnosti vnesou kouzlo pohody. Jakkoli jsou kočky svérázné, svéhlavé a samostatné, mají své potřeby. Ocení lásku a péči člověka, prostředí, ve kterém jim bude dobře a pohodlně.

 

Útulná kočičí zóna

V kočičí domácnosti by nemělo chybět speciální místo, kde si bude moct kočka odpočinout nebo si hrát, kde se bude cítit v bezpečí a bude tam mít dostatek soukromí. Měkké polstrování a teplo kočičí pelíšek promění na sluneční trůn, kde si bude kočka lebedit přesně dle své libosti. Ještě šťastnější bude za místo ve výšce s rozhledem, který pohodlí násobí a dodává kočce na sebe důvěře.

Hračky a zábava

Kočka je lovec, která lov považuje za zábavu a hru. Hraní a zábava domácím kočkám vynahrazuje lov, po kterém stále instinktivně touží. Má-li být kočka šťastná, spokojená a zdravá, potřebuje si hrát. Je jedno, zda to bude s myškou, peřím, provázkem. Každá kočka si vybere to, co je jí blízké. Blízkostí a náklonností v přívětivém prostředí plném příležitostí pro zábavu a hry pak bude těšit i svoji rodinu.

Hygiena je základ

Kočičí záchod a kvalitní kočičí stelivo je v kočičí domácnosti nezbytností. Je to praktický doplněk kočičí domácnosti a současně místo, kde kočka nachází soukromí a klid. Vhodná kočičí toaleta a kočičí stelivo, zjednodušující údržbu, jsou klíče pro udržení čistoty. Jako čistotná zvířata kočky přitom kočky potřebují čisté místo k vykonání základních potřeb.

Kvalitní strava a voda

K základním potřebám patří i kvalitní kočičí strava a voda pro zajištění pitného režimu. Stejně jako se staráme o své vlastní stravovací potřeby, je důležité poskytovat i našim mazlíčkům vyváženou a kvalitní stravu, která zajišťuje zdraví, energii a celkovou pohodu. Kočka jako masožravec přitom potřebuje jídelníček tvořený především živočišnými bílkovinami s obsahem cenných vitamínů a minerálů. Jako gurmán s mlsným jazýčkem si přitom s nadšením vychutná delikátní menu, sestavené od královského šéfkuchaře kočičího království.

Bezpečnost domova

Láska a respekt k osobnosti kočky, která má své potřeby, hraje prim. Láska provázená pocity domova a bezpečí promění domácnost v kočičí království. To by mělo být pro kočky také maximálně bezpečné. Nebezpečné předměty, potenciálně škodlivé látky, elektrické kabely, zařízení a předměty hrozící pádem by měly být mimo dosah kočky. Zajištěné okna a balkony eliminují další rizika, která na kočku mohou doma číhat. Na druhé straně jsou to právě okna, výhledy, hřejivé sluneční paprsky a čerstvý vzduch, které výrazně podpoří štěstí kočky a obecně i štěstí v kočičí domácnosti.

Jsou to jen drobnosti, které umožní zažít krásu kočičího světa plného lásky. Proměnit kočičí domácnost v pohádkové království plné kočičí magie a kouzel je nakonec snadné, ten největší díl práce ostatně obstarají kočky. A ty to zvládnou levou zadní.

 

Slide 1
Královský kurýr na dobrodružné cestě za škrabadlem
Co asi přinese do kočičího království?
Slide 1
Nejoblíbenější místo kočičího království
SLUNEČNÍ TRŮN
Slide 1
Královský šéfkuchař
uvádí
DELIKÁTNÍ MENU
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow