Přeskočit na obsah

Dávka radosti

Zaručeně vykouzlí na tváři úsměv. Roztomilá koťata, mláďata všeho druhu zaručeně potěší a zlepší náladu. Hledáme chovatelské stanice, které sdílí své nadšení z nových přírůstků a skrze kouzelné fotografie a video šíří onu ryzí radost, které není nikdy dost. Přinášíme dávku radosti, radostné novinky z chovatelských stanic, českých farem a (nejen) z českých zoo.

Dikobraz palawadský (Hystrix pumila), mládě

Poznáte vzácné mládě? Má teprve 2 týdny a skvělé vyhlídky. Roztomilejší už být nemůže

Zoo Praha hlásí další chovatelský úspěch. Podařilo se tady odchovat mládě dikobraza palawanského z Červeného seznamu ohrožených druhů. Malý „palawánek“, který je doma na filipínském ostrově Palawan, je letos teprve druhým přírůstkem tohoto druhu ve všech evropských zoologických zahradách. Tento druh však v Evropě chová jen devět institucí, Zoo Praha je jednou z nich.

Scink šalomounský (Corucia zebrata)

Světová rarita v Zoo Jihlava: Těší tady hned trojnásobný přírůstek výjimečných mláďat ze Šalomounových ostrovů

Na zem slézá jen zřídka, žije převážně na stromech pralesů, a to výhradně pralesů Šalamounských ostrovů v Tichém oceánu. Na každém z ostrovů přitom žije trochu jiné zvíře, lišící se barvou či velikostí. Stále jde o jeden druh ještěrky s dlouhými prsty, silnými drápy a chápavým ocasem, který tvoří až polovinu délky těla zvířete. Všichni scinkové šalamounští se vyznačují také bohatým sociálním životem.