Přeskočit na obsah

Dobré zprávy

Přijměte svět takový, jaký je. Nechte plavat to, co nemůžete změnit. Změňte svůj pohled na svět. Vpusťte do života minimalismus. Zaměřte se na přítomnost (mindfulness), na dobro a dobré zprávy. Vychutnejte si krásu kolem sebe, životadárné rostliny, stromy… Užívejte radost, kterou v sobě mají všechny živé bytosti, kočky i další zvířata.

Cestování po světě

Cestovatelé, kteří navštívili všechny země světa. Jsou jich stovky

Seznam zemí, kam se podívat, si v nějaké formě tvoří většina cestovatelů. Někteří z nich ten seznam mají tak rozsáhlý, jak jen to jde. Zahrnuje všechny země světa. A jsou i cestovatelé, kteří již všechny země navštívili. Jejich počet se v posledním čase razantně zvyšuje. Tyto ambiciózní cestovatelské plány se přitom objevily již  v padesátých letech minulého století, poprvé se je podařilo realizovat v roce 1988.

Moderní zemědělství

Dobré zprávy pro zemědělce: Vědci zkoumají, jak na efektivní ukládání uhlíku

Zatímco tradiční zemědělské postupy spojené s nadměrným používání hnojiv a chemie přispívají k emisím skleníkových plynů, inovativní přístupy a praktiky mají potenciál snížit uhlíkovou stopu, současně zvýšit úrodnost půdy a podpořit celkovou odolnost vůči extrémním klimatickým podmínkám. Zemědělcům přinášejí i ekonomické výhody.

Virník obecný (Gyrinus natator)

Malý vodní brouk porušuje fyzikální zákony. Nová studie objasňuje, jak to dělá

Kdyby byl virník velký jako člověk, překonal by v rychlosti torpédo pětkrát. Jako jeden z nejrychlejších plavců světa ve vodě dosahuje rychlosti, která zdánlivě porušuje fyzikální zákony. Vědci v nové studii vysvětlují způsob pohybu virníka, který by pro svoji efektivitu mohl být inspirací při konstrukci robotů a bezpilotních plavidel.