Přeskočit na obsah

Kočičí povídání

Pohodlně se usaďte a nalaďte se na kočičí povídání, něžně vrnivé, plné klidu i rozvernosti. Kočičí povídání je až po samý okraj prosycené nefalšovanou kočičí radostí, radostí ze života, která je silně nakažlivá!

Vypadá jako malý leopard, ale překvapí i jemností a něžností. Luxusní kočka má také luxusní cenu

Je to tzv. kočka hybrid, tzn. kočičí plemeno, které bylo vyšlechtěno zkřížením klasické kočky domácí a některého z divokých druhů malých kočičích šelem. V genech bengálské kočky má své místo asijská leopardí kočka, divoká kočka bengálská (Prionailurus bengalensis), malá šelma z džunglí jihovýchodní Asie.

Nejbohatší kočka světa má hodnotu 100 milionů dolarů. Na Instagramu ji sleduje 4,5 milionů fanoušků. Fandíte jí také?

Ke své chovatelce se tato kočka s okouzlujícím pohledem blankytně modrých očí dostala z útulku. Dnes je jako Nala The Cat nejoblíbenější kočkou na Instagramu, což potvrzuje i Guinnessova kniha rekordů. 4,5 milionů fanoušků na Instagramu z ní dělá jednu z nejoblíbenějších koček na celém internetu a právě to z ní činí také nejbohatší kočku světa.

Z něžného koťátka vyroste impozantní kočičí obr. Video v 16 sekundách zachycuje obří proměnu

Patří mezi největší kočičí plemena a reprezentuje největší kočky světa. Mainská mývalí je charakteristická také fascinujícím huňatým kožíškem a zajímavými rysy obličeje, které mohou dokonce připomínat lidskou tvář. Tato majestátná kočka má navíc přívětivou povahu, proto není divu, že patří mezi nejoblíbenější kočičí plemena.

Kočky spánek někdy předstírají, ale jinak klidně prospí i 18 hodin denně. Experti vysvětlují, jak to s tím kočičím spaním je

Když se podíváte na svoji kočku, zpravidla spí. Spánku se kočky věnují opravdu důsledně. Dobu, když jsou kočky zpravidla aktivní, zase většinou prospí člověk. Nejaktivnější jsou v čase, kdy je málo světla, ale není ještě úplně tma. Kočky tak ožívají především za soumraku a za svítání.

Nejenom pes, ale i kočka kouše. Co s tím? Experti objasňují tzv. milostné kočičí kousání

Každý chovatel, který má za sebou nějakou zkušenost s kočkami, jistě potvrdí, že kočičí chování je specifické. Projevy kočky neodpovídají projevům psa a už vůbec ne těm lidským. Přestože to ví, většinu chovatelů kočky stále svým chováním udivují. Většinu z nás překvapí, když při něžném hlazení kočka znenadání reaguje kousnutím. Přitom je kousání pro kočky dle expertů naprosto běžné.

Co kočky milují úplně ze všeho nejvíc? Přece krabice. A proč? Vědci znají odpověď

Každá kočka je svá, má vlastní osobnost, povahu a preference. Něco však mají všechny kočky společné. Je to láska ke krabicím všech podob. Chovatelé koček to zajisté potvrdí. V praxi soužití s kočkami si lze nesčetněkrát na vlastní oči ověřit, že nová krabice v domácnosti je mnohem zajímavější než kdejaká hračka či dokonce pelíšek.