Přeskočit na obsah
Kočka si hraje s míčkem

Kočičí potěšení: Hry a hračky všeho druhu

Kočka je lovec, ale v lovu se vyžívá i jen tak pro zábavu. Kočičí zábava slouží k procvičování přirozených instinktů, pohyb navíc přispívá ke zdravé kondici kočky a správnému trávení. Hry a hračky, které simulují nejrůznější podoby lovu, jsou pro kočky prospěšné i tím, že jim přináší radost a potěšení. Nuda kočkám nesvědčí.

Lovecká sezóna v kočičí domácnosti

Kočičí potěšení, nejrůznější hry a hračky vnáší do každé kočičí domácnosti optimismus. Ne, že by ho kočky neměly na rozdávání. Jde také o to, aby optimismus čišel i z dvounožců. Pokud kočky nevyužijí všechnu energii, kterou v sobě mají, je zaděláno na potíže. Hyperaktivita, agresivita kočky, nebo naopak apatie, deprese a další nepříjemnosti mohou být právě důsledkem absence kočičí zábavy. Již bylo řečeno, že nuda kočkám nesvědčí.

Hry kočka potřebuje stejně jako odpočinek, spánek nebo stravu. To, že v případě domácí kočky zajišťuje stravu chovatel neznamená, že malé kočičí šelmy přicházejí o své lovecké instinkty. Lov je přitom pro kočku hra, bez ní strádá, fyzicky, motoricky i emocionálně. Proto je lovecká sezóna v kočičí domácnosti pořád, tzv. indoor hunting (domácí lov) tady má sezónu po celý rok.

Pane, pojďte si hrát!

Kočka si vyhraje téměř s čímkoli. Zaručený úspěch sklízejí v kočičí domácnosti zejména krabice, které reprezentují kočičí skrýše, speciálně pak i domečky pro kočky nebo kočičí tunely. Nezklamou ani míčky, resp. klubíčka nebo třeba pár ponožek, který se také pěkně kutálí. Designové myšky pro kočky navíc v domácnosti udělají parádu, ale klidně je můžete skrýt do krabice. Kočka bude ráda. Podobnou službu jako myšky udělají i rybičky nebo ptáčci, které kočky zajímají ve všech podobách. Dokonce postačí i samotná peříčka.

Přivážete-li obyčejné pírko na provázek, máte rázem jednu z mnoha variací DIY hraček pro kočky. Získáte škádlítko, které slibuje mnoho zábavy. Můžete připevnit i tyčku a vytvořit tak udici pro kočky, na kterou se jistě chytne. Zájem podpoří zvukový efekt, třeba rolnička. Vizuální efekty zase skýtá laser, oblíbené laserové ukazovátko či bezpečnější bodová dioda. 

Kreativitě se meze nekladou, zvláště pokud jde o hry a hračky o kočky. Především však jde o čas, který kočce věnujete, za ten bude vděčná. Hry a hračky posilují pouto mezi chovatelem a kočkou, protože právě lidský element jim dodává na zajímavosti.

Mezi speciální kočičí hračky se řadí kočičí tráva. Nejenže kočky zabaví, ale podporuje také jejich metabolismus. Kočičí tráva by v kočičí domácnosti proto neměla chybět. A není to jen kočičí tráva. Domácí kočky mají své potřeby, které je třeba naplnit tak, jak se pravidelně plní kočičí miska kvalitní kočičí stravou.

Základní výbava pro kočky

Jako hračky pro kočky, potěšení a zábava fungují i kočičí škrabadla, základní výbava každé kočičí domácnosti. Škrabadla pro kočky mají také svůj ryze praktický účel, slouží k obrušování drápků, ke kterým kočka v přírodě využívá například kmeny stromů. Škrabadlo jako kočičí strom tak kočkám simuluje přirozené prostředí.

Kočičí zábavu v podobě škrabadla přitom v praxi často povyšují i rozličné škrabací desky a škrabací válce, šplhadla či prolézačky. Jako kočičí strom nebo kočičí věž nabízí vysoké škrabadlo rozhled, který každé kočce přijde vhod. Stejně tak se však v kočičí domácnosti zaručeně bude hodit i bezpečná skrýš a pohodlný kočičí pelíšek, sluneční trůn pro všechny vládce kočičího království, oáza klidu pro nekonečné momenty pohody a sladký spánek zdobený krajkou snů.

Slide 1
Královský kurýr na dobrodružné cestě za škrabadlem
Co asi přinese do kočičího království?
Slide 1
Nejoblíbenější místo kočičího království
SLUNEČNÍ TRŮN
Slide 1
Královský šéfkuchař
uvádí
DELIKÁTNÍ MENU
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow