Přeskočit na obsah

Zprávy odjinud

Filtrujeme dobré zprávy. Zajímají nás i zprávy odjinud, primárně informace s pozitivním nábojem, články, které potěší, udělají radost a podpoří dobro. Aktuální dění sledujeme s lehkostí a nadhledem, a to i dění firemní. Business nevynecháváme. Hledáme to dobré, také v oblasti komerčních sdělení, v nabídce produktů a služeb, především těch, které ocení kočky, milovníci a chovatelé koček.

Nosorožec

Vědci vytvořili dalších pět embryí ohrožených nosorožců, vybrali náhradní matky

  • od

Čtyři roky od počátku projektu se vědcům a ochranářům, kteří se snaží o záchranu nosorožců bílých severních pomocí metod umělé reprodukce v rámci projektu BioRescue, povedlo významně pokročit na cestě k cíli. V rámci projektu už vzniklo 29 embryí nosorožce bílého severního, která jsou uložena v laboratoři a připravena k přenesení do náhradních matek. Během posledního cyklu procedur se podařilo připravit pět nových embryí.

Tygr usurijský

Speciální zmrzliny, pravidelné sprchy i koupání v bazénku. Zvířata v táborské zoo bojují s horkem různě

  • od

Současné velmi horké počasí, které sužuje celé Česko, netrápí jen lidi, ale i zvířata. V zoologické zahradě Tábor s ním bojují různě. Zvířata dostávají své pochoutky zamražené v ledu, ošetřovatelé je pravidelně sprchují chladnou vodou. Většina zvířat přesto většinu času tráví v jezírku či bazénku včetně symbolu táborské zoo tygra Rockyho.