Přeskočit na obsah

Druhy koček

Říká si sice kočka domácí, ale v jejích genech se skrývá i kočka divoká. Malá, ale stále je to šelma, která již vzhledem připomíná další druhy koček a své větší příbuzné jako je serval, karakal, panter, levhart, tygr nebo lev, král všech zvířat. Ti všechny mají v Kočičích novinách své místo.

Kočka nebelung

Kočičí příběhy: Jak se obyčejná černá kočka proměnila ve vzácné kočičí plemeno se stříbřitou srstí a cenou v řádech desítek tisíc

Pozoruhodná modrá kočka plemene nebelung jiné modré kočky trumfne délkou srsti. Je to dlouhosrsté kočičí plemeno v atraktivní modré barvě se stříbřitými odlesky, v odstínech připomínajících mlhu. Na mlhu odkazuje také její název, v němčině se totiž mlze říká „nebel“.

toyger kočka

Toyger: Tygřík v obýváku vyjde pěkně draho. Je to jedna z těch nejdražších koček, které můžete mít doma

Jméno této kočky pochází z anglického slova toy, tedy hračka. Koncovka přitom odkazuje na samotného tygra (v angličtině tiger). V překladu je to doslova tygr na hraní, přesněji živá hračka pro vyvolené. Divokou tygří šelmu svým zbarvením skutečně připomíná, má přitom povahu společenského domácího mazlíčka.

Maine Coon, mainská mývalí kočka

Kočičí příběhy: Jak kočka překonala oceán tam a zpět, aby se usadila mezi kočičí aristokracií, stejně jako na gauči v obýváku

Majestátná, obrovská a nadmíru přívětivá norská lesní kočka reprezentuje přirozené kočičí plemeno. Přestože je původem z mrazivých lesů Norska, dnes je právoplatným obyvatelem domácností po celém světě. Čarokrásný vzhled a sladká povaha jasně vysvětlují, jak se kočka dostala do přízně lidí. Méně jasné je to, jak se kočka ocitla v severských lesích.

Margay, lat. Leopardus wiedii

Vypadá jako kočka, ale je to margay. Jediná kočka, která umí lézt hlavou dolů

Poznávacím znamením tohoto kočičího mistra v akrobacii je nebývalá krása. Je to dlouhoocasá tečkovaná kočka, charakteristická čarokrásným zbarvením a velkýma výraznýma očima. Ty jsou známkou toho, že je margay nočním zvířetem. Patří mezi malé kočky (Felinae) a doma je v Jižní a Střední Americe. Je to stromová kočka, která miluje šplhání více než kočky jiné.

Norská lesní kočka zelené oči

Kočičí příběhy: Jak lesní kočka ovládla přírodní živly a získala si i člověka

Při pohledu na kočičí klubíčko v hřejivém pelíšku si lze jen těžko představit, že kočka dokáže přežít v extrémních podmínkách mrazivého severu. Kočka z norských lesů si mohla o takovém topení ve vyhřátém lidském obydlí jenom nechat zdát. Ovšem na snění nejspíš neměla ani pomyšlení. Měla co dělat, aby přežila.