Přeskočit na obsah

Kočičí magie

Na klíně svého člověka tichounce přede kočka, prosycená spokojeností až po samý okraj každičkého chloupku, a vlastně až za okraj. Dovolí člověku čas od času se jí dotknout, s vrnivou laskavostí mu bezděčně předává kousek té své dokonalé spokojenosti a nebeského klidu zenových mistrů. Kočky toho umí hodně. Umí odpočívat, spát i hrát si. Můžeme se od nich učit umění žít v přítomném okamžiku, umění kočičí magie.

Černá kočka

Hon na čarodějnice aneb Kdo řekl, že černá kočka nosí smůlu?

Kočky černé jako peklo nad ostatními vynikají, zvláště když jejich přitažlivě lesklou srst provází hluboké jantarové oči. Keltská mytologie má svoji kočičí vílu Sith, která na sebe bere podobu velké černé kočky s bílou skvrnou na hrudi. Potuluje se skotskou vysočinou a loví duše nepohřbených mrtvých. Dá se však odradit chladem. Kočky obecně přitahuje teplo, ale nesmí ho být až příliš…

Novoluní

Cesta se otevírá. Jarní slunovrat a s ním i březnové novoluní v Beranu startují nové začátky

Tak jsme se konečně dočkali. Jarní slunovrat v pondělí 20. března 2023 nezvratně přinesl první jarní den, který navíc letos provází novoluní v ohnivém znamení Berana. První znamení zvěrokruhu zjara tradičně zažehává první jiskry života a svým vnitřním ohněm otevírá prostor novým, lepším dnům, stejně jako novoluní. Astrologické síly nemohou být výraznější.

Úplněk v panně

Co dělat při úplňku? Odpovědi se přímo nabízí. Inspirací mohou být prastaré tradice a astrologie

Březnový úplněk letos vychází na 7. března 13:40 hodin. Jde o poslední zimní úplněk v tomto roce, ten další už bude patřit jaru. K jaru však náleží i březen, jako první jarní měsíc. Oslavám jara, Velikonocům, na které si budeme muset počkat ještě do dubna, předchází dle křesťanské tradice čtyřicet dnů dlouhé postní období. Březnový úplněk je tak úplněk postní.

Modrý úplněk

Březen přináší vraní úplněk a jaro

Březnový úplněk, který letos připadá na 18. březen 2022, je spojený s příchodem jara. Mytologie ho nazývá také vraní úplněk. Provází ho krákání vran, které se vracejí zpět na sever. K nám zase naopak přilétají první stěhovaví ptáci, například husy, odtud také husí úplněk.