Přeskočit na obsah

Úplněk silný jako lev, přitom mikroúplněk. Co nás dnes čeká?

Druhý úplněk v roce 2023, tzv. sněžný úplněk, má termín 5. února 2023. Ve střední Evropě nastane ve večerních hodinách, konkrétně v 19:28 hod. Měsíc sice bude ozařován Sluncem a nezvykle zářit, avšak současně bude v nejvyšší možné vzdálenosti od Země. Na obloze proto dnes bude měsíční kotouč vypadat menší než obvykle, půjde o tzv. mikroúplněk. Dle astrologie však bude vládnout mocnou silou znamení Lev a s ním i silou Slunce.

Lev socha
Únorový úplněk má být silný jako lev. Foto zdroj: Pixabay.com

Ve znamení krále zvířat

Zatímco astronomové ho označují za mikroúplněk, opak superúplňku, astrologie únorový úplněk spojuje s mocným ohnivým znamením Lev. Měsíční kotouč sice bude menší, jeho energie by však měla být intenzivnější.

Ohnivé znamení Lev, páté znamení zvěrokruhu, náleží k souhvězdí Lva a dle astrologie ho ovládá přímo Slunce. Lev přirozeně disponuje ohromnou silou, která vyzařuje i prostřednictvím jeho osobnosti. Znamení charakterizuje přirozená autorita, charisma, ale také dobrosrdečnost nebo organizační schopnosti. To vše se dá o úplňku ve znamení Lva využít.

Jak využít úplněk ve znamení Lva? Síla úplňku se násobí se silou Slunce, potažmo silou znamení Lev. S ní si můžete ujasnit své životní cíle, priority a nastínit směr, kterým se za svými plány vydáte. Úplněk je jako stvoření pro úklid, očistu těla, duše i domova, organizační schopnosti krále zvířat se přitom budou hodit.

Vstříc vlastním strachům

Lev je typický také odvahou, kterou by o úplňku mohl propůjčit i dalším znamením zvěrokruhu. Dává nám tak možnost opustit vlastní strachy a přijmout život takový, jaký je.

Můžeme opustit bezpečnou zónu, domnělé jistoty a komfort, tím se posunout na novou úroveň, uvádí astroložka Hana Lapacho dle serveru Kondice a nabádá přitom, abychom otevřeli svá srdce./2/ Podobně to vidí astroložka Inbaal Honigman na serveru Světženy. Máme dle ní naslouchat svému srdci a nebát se zkoušet nové věci. Úplněk by v nás mohl zažehnout vášeň a touhu po kreativním vyjádření./3/

Astrolog Ondřej Habr ve svém facebookovém příspěvku k úplňku ve Lvu vybízí k zamyšlení otázkou: Kým jsme? Nabízí se doplnění: Kým chceme být? A co pro to můžeme udělat?

Z pohledu astrologa nás únorový úplněk vede k sobě samým. Týká se naší osobnosti, ega a sociálních pout. Také Ondřej Habr zmiňuje jistoty a nejistoty, které budou o úplňku rezonovat, stejně jako téma být sám sebou./4/ Dnes je pro toto téma ideální příležitost. Nikdo jiný to za nás neudělá, tedy do toho!

Úplněk ve Lvu

Foto: Úplněk ve Lvu, zdroj: Pixabay.com

O článku: Úplněk silný jako lev, přitom mikroúplněk. Co nás dnes čeká?

ZDROJE A DALŠÍ INFORMACE

Úplněk silný jako lev, přitom mikroúplněk. Co nás dnes čeká?

,

Druhý úplněk v roce 2023, tzv. sněžný úplněk má termín 5. února 2023. Ve střední Evropě nastane ve večerních hodinách, konkrétně v 19:28 hod. Měsíc sice bude ozařován Sluncem a zářit, avšak současně bude v nejvyšší možné vzdálenosti od Země.

Internet: /1/ Astro.cz, /2/ Kondice.cz, /3/ Světženy.cz, /4/ Facebook Ondřej Habr

Literatura:

  1. Gabzdyl, P.: Měsíc známý i tajemný. Praha: Aventinum, 2013. ISBN: 978-80-7442-043-3
  2. Dušek, J., Grygar, J., Pokorný, Z.: Náš vesmír. Praha: Aventinum, 2000. ISBN: 978-80-86858-65-4
Planeta Mars

Mohl by vás zajímat také článek:

Rok Marsu: Rudá planeta v roce 2023 velí k cestě vpředNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *