Druhý úplněk v roce 2023, tzv. sněžný úplněk, má termín 5. února 2023. Ve střední Evropě nastane ve večerních hodinách, konkrétně v 19:28 hod. Měsíc sice bude ozařován Sluncem a nezvykle zářit, avšak současně bude v nejvyšší možné vzdálenosti od Země. Na obloze proto dnes bude měsíční kotouč vypadat menší než obvykle, půjde o tzv. mikroúplněk. Dle astrologie však bude vládnout mocnou silou znamení Lev a s ním i silou Slunce.

Ve znamení krále zvířat
Zatímco astronomové ho označují za mikroúplněk, opak superúplňku, astrologie únorový úplněk spojuje s mocným ohnivým znamením Lev. Měsíční kotouč sice bude menší, jeho energie by však měla být intenzivnější.
Ohnivé znamení Lev, páté znamení zvěrokruhu, náleží k souhvězdí Lva a dle astrologie ho ovládá přímo Slunce. Lev přirozeně disponuje ohromnou silou, která vyzařuje i prostřednictvím jeho osobnosti. Znamení charakterizuje přirozená autorita, charisma, ale také dobrosrdečnost nebo organizační schopnosti. To vše se dá o úplňku ve znamení Lva využít.
Jak využít úplněk ve znamení Lva? Síla úplňku se násobí se silou Slunce, potažmo silou znamení Lev. S ní si můžete ujasnit své životní cíle, priority a nastínit směr, kterým se za svými plány vydáte. Úplněk je jako stvoření pro úklid, očistu těla, duše i domova, organizační schopnosti krále zvířat se přitom budou hodit.
Vstříc vlastním strachům
Lev je typický také odvahou, kterou by o úplňku mohl propůjčit i dalším znamením zvěrokruhu. Dává nám tak možnost opustit vlastní strachy a přijmout život takový, jaký je.
Můžeme opustit bezpečnou zónu, domnělé jistoty a komfort, tím se posunout na novou úroveň, uvádí astroložka Hana Lapacho dle serveru Kondice a nabádá přitom, abychom otevřeli svá srdce./2/ Podobně to vidí astroložka Inbaal Honigman na serveru Světženy. Máme dle ní naslouchat svému srdci a nebát se zkoušet nové věci. Úplněk by v nás mohl zažehnout vášeň a touhu po kreativním vyjádření./3/
Astrolog Ondřej Habr ve svém facebookovém příspěvku k úplňku ve Lvu vybízí k zamyšlení otázkou: Kým jsme? Nabízí se doplnění: Kým chceme být? A co pro to můžeme udělat?
Z pohledu astrologa nás únorový úplněk vede k sobě samým. Týká se naší osobnosti, ega a sociálních pout. Také Ondřej Habr zmiňuje jistoty a nejistoty, které budou o úplňku rezonovat, stejně jako téma být sám sebou./4/ Dnes je pro toto téma ideální příležitost. Nikdo jiný to za nás neudělá, tedy do toho!

Foto: Úplněk ve Lvu, zdroj: Pixabay.com
O článku: Úplněk silný jako lev, přitom mikroúplněk. Co nás dnes čeká?
▼ ZDROJE A DALŠÍ INFORMACE
Úplněk silný jako lev, přitom mikroúplněk. Co nás dnes čeká?
Druhý úplněk v roce 2023, tzv. sněžný úplněk má termín 5. února 2023. Ve střední Evropě nastane ve večerních hodinách, konkrétně v 19:28 hod. Měsíc sice bude ozařován Sluncem a zářit, avšak současně bude v nejvyšší možné vzdálenosti od Země.
Internet: /1/ Astro.cz, /2/ Kondice.cz, /3/ Světženy.cz, /4/ Facebook Ondřej Habr
Literatura:
- Gabzdyl, P.: Měsíc známý i tajemný. Praha: Aventinum, 2013. ISBN: 978-80-7442-043-3
- Dušek, J., Grygar, J., Pokorný, Z.: Náš vesmír. Praha: Aventinum, 2000. ISBN: 978-80-86858-65-4
Chcete víc?
Vesmír
Planeta Země je jenom miniaturním zrnkem v nekonečném prostoru vesmíru, který tvoří nespočet rozlehlých galaxií. Jenom naše galaxie obsahuje ohromnou řadu planet, hvězd a objektů, které nikdy nedokážeme zcela prozkoumat. Můžeme jen z povzdálí sledovat dechberoucí objevy astronomie nebo vesmírné expedice.
Magické představení, které noc co noc rozehrává noční nebe, je tady pro každého z nás, pro naši radost. Můžeme žasnout nad nad vesmírem a jeho tajemností, prostorem, jehož jsme sice miniaturní, stále však součástí.
A je to tu zase. Vědec z Harvardu tvrdí, že důkazy o mimozemšťanech máme na dosah
Podívejte se vzhůru! Padající hvězdy Perseidy letos září více než jindy. Právě tento víkend vrcholí
Rusko dobývá Měsíc. Sonda Luna-25 tady bude hledat vodu. Tento „skok pro lidstvo“ je gigantický
Co se to děje na Marsu? Planeta se dle dat NASA otáčí stále rychleji, vědci tápou proč
Vesmírný teleskop Jamese Weba a jeho ohromující mise: Pohlédnout do vesmíru dále a hlouběji než kdykoliv předtím
NASA ve vesmíru zaznamenala „srdeční rytmus“. Zvukový signál vyslala nečekaně sonda Voyager. Žije, radují se experti
