Přeskočit na obsah

Kočičí potěšení

Nejenom kočky, každá živá bytost má v sobě motor ženoucí ke všemu, co vytváří radost a potěšení. Navíc funguje na principu synergie, potěšení jednoho se s druhým násobí, kočičí potěšení je potěšením i pro člověka, ať již jsou to nejrůznější hry, hračky či cokoliv jiného.

Rezavá kočka

Praktické tipy z kočičí psychologie: Jak zajistit spokojené soužití kočky a dvounožců?

Kočičí domácí mazlíčci nezapřou svou duši divoké šelmy, a tak s nimi občas nemusí být snadné vyjít. Jejich povaha může být mazlivá, a přece jim zůstává nezkrotný temperament a přirozené instinkty. Potřeba ukrývat se (před potenciálními predátory), potřeba lovu nebo teritoriální chování jsou kočičí šelmě vlastní, i když žije v pohodlí bytu. Právě z toho také pramení mnoho potíží soužití s kočkou.

Kočičí aplikace

Zabavte kočku chytře! Tipy na aplikace, které přinášejí dávku kočičí legrace a chovatelům zase potřebný relax

Domácí kočky nemají tolik podnětů jako ty venkovní. Nuda je přitom to nejhorší, co se kočkám může přihodit. Ke spokojenosti a psychické pohodě potřebují kočičí hry, zábavu, která odpovídá jejich přirozenosti. Vyzkoušet můžete i chytrou zábavu, moderní technologie, videa, kočičí aplikace. Níže vybíráme ty, které se osvědčily, alespoň u některých koček…

Kočka a kočičí tráva

Šanta jako kočičí tráva: Tak trochu jiná hračka pro kočky

Kočka miluje hry a hračky všeho druhu. Jedna ráda honí peříčka na udici, druhá s chutí běhá za míčky. Některé kočky milují své skrýše a tunely, další nedají dopustit na pozorování ptáčků za oknem. Spolehnutí je na krabice. Jako zábava a hračka pro kočky slouží i kočičí tráva, šanta i jiné rostliny pro kočky. Na rozdíl od jiných, na této si můžou i pochutnat. Ovšem není tráva jako tráva…

Chov kočky, kočka domácí

Chov kočky: Otázky a odpovědi pro začátečníky

Kočky jsou skvělá, milá stvoření, která se oblíbil nejeden člověk. Chov kočky je oblíbená disciplína mnoha lidí. Také jste propadli lásce k hebkým pacičkám, dlouhým vouskům a měkké srsti? A zároveň nemáte tušení, co obnáší být kočkařem? Jste na správné adrese. Pokusíme se vám přiblížit život s kočkou, objasníme základní pojmy jako kastrace, které byste měli znát ještě před pořízením kočky.

Bílé kotě

Kočičí řeč: Osvojte si kočičí pozdrav, není to nic těžkého

Jen pro neznalé jsou kočky chladná stvoření, které si nevytváří k člověku vztah. I vědecké výzkumy dokazují, že kočky dokážou přilnout k člověku podobně jako pes. Klamou svými projevy, které jsou pro dvounožce méně čitelné než ty psí. Přitom i u koček se osvědčuje základní způsob komunikace, existuje kočičí pozdrav. I na kočky funguje úsměv!