Přeskočit na obsah

Rady pro radost

Vystoupit ze svých bludných kruhů, zbavit se účasti krysích závodů. Jde to vůbec? Jde to! Jsme tu, abychom byli šťastní a spokojení, jako kočky. Právě kočky, celá příroda a vesmír nám jsou inspirací. A také tradice, osvědčená moudrost našich předků.

Ohnivá koule nad Austrálií explodovala tak silně, že záblesk registrovali 600 km daleko. Oslní i jako video

Kamery z letiště Cairns v australském Queenslandu zachytily explozi meteoru, známého jako bolid, který se nedávno prohnal nad Austrálií. Nezvyklý zelený meteor explodoval v podobě oslnivého záblesku světla provázeného hlasitou ránou. Ta ohromila místní obyvatele, rozzářenou noční oblohu pozorovali i stovky kilometrů daleko.

Štěstí je dost pro každého: Vrnivá kniha a jednoduchý návod na praktické štěstí

Někdy štěstí jen přehlížíme, protože máme omezenou definici štěstí. Není to pouze radost, zábava i vzrušení, štěstí zahrnuje i pocity jako spokojenost, úleva nebo klid. Štěstí přitom není absence neštěstí, stresu, strachu, chaosu nebo mrzutosti. Žádný člověk se v životě nevyhne negativním zážitkům, a přece je nemusí nechat zničit své štěstí… Tak to vidí Pamela Gail Johnson, koučka a autorka knihy Štěstí je pro každého.

Seriál Přiznání je v polovině. Kristína dělá, co může. Právě teď to začíná být opravdu zajímavé

Květnové svátky jsou za námi a s nimi i pondělní pauza od slovenského seriálu Přiznání, seriálu, který navazuje na oblíbené Hnízdo. Poutavý, nelehký příběh Kristíny Važanové v podání Soni Norisové, která má nyní doma i malého Filípka, pokračuje. Stále se vyvíjí i její manželství, do kterého tentokrát zasáhne mladá uprchlice ze Sýrie.

Každý přemýšlí, většinou až moc. Psychiatr nabízí jednoduchý trik, jak se zatěžujících myšlenek zbavit

Přestože se někdy přemýšlení a rozvíjení všemožných scénářů považuje za řešení problémů, v praxi bývá opak pravdou. Nadměrné a nezdravé myšlenky mohou člověka paralyzovat a dle psychologů stojí na počátků nárůstu hladiny stresu, úzkosti nebo dokonce deprese. Chcete se zatěžujících myšlenek zbavit a vnést tak do života lehkost? Zkuste jednoduchý trik.