Přeskočit na obsah

Svět zábavy

TV, filmy a seriály představují z těch nejjednodušších způsobů zábavy. Jsou příležitostí vydat se do jiných světů, nezávazně a bezpečně. Můžete se vypravit za humorem a lehkostí, touhou po romantice, ale i hledáním silných příběhů a emocí, kterými pohyblivé obrázky, TV, filmy i seriály ožívají.

Osada ožívá. ČT vysílá oblíbený chatařský seriál a láká na jeho pokračování. Objeví se nové osazenstvo

Léto přichází. Hned první červnový pátek Česká televize do programu příhodně zařadila oblíbený seriál Osada. Znovu se tak setkáváme se svéráznou komunitou chatařů. Značně nesourodé postavy pod taktovou scenáristy Petra Kolečka a režiséra Radka Bajgara dělají vše pro pohodu v Záhoří, o humorné situace přitom není nouze.

Přiznání: Kristína a Michal procházejí krizí. Marta, která se zjeví jako duch, je pro ně další těžkou zkouškou

Láska, rodina, děti, společný dům, zázemí… nic z toho není zárukou, že manželství neskončí v troskách. Své o tom ví Kristína a Michal Važanovi, kteří si po sérii potíží v epizodách seriálu Hnízdo procházejí další krizí. Tentokrát jde o seriál Přiznání, ve kterém do jejich vztahu zasáhne nová postava, uprchlice ze Sýrie Lejla. A stále je tu i stará známá Marta.

Seriál Přiznání je v polovině. Kristína dělá, co může. Právě teď to začíná být opravdu zajímavé

Květnové svátky jsou za námi a s nimi i pondělní pauza od slovenského seriálu Přiznání, seriálu, který navazuje na oblíbené Hnízdo. Poutavý, nelehký příběh Kristíny Važanové v podání Soni Norisové, která má nyní doma i malého Filípka, pokračuje. Stále se vyvíjí i její manželství, do kterého tentokrát zasáhne mladá uprchlice ze Sýrie.

Seriál Volha dorazil do cíle. Co nám práskač Standa Pekárek v neděli večer přiváží?

Pětidílná televizní série Volha, která spíše než ovace sklízí opovržení, poslední dubnovou neděli vrcholí. Její bezcharakterní hrdina charakter s nejvyšší pravděpodobností ani v páté epizodě nezíská, možná však dostane za vyučenou. To zatím ví pouze protagonisté, tvůrci a vyvolení. My ostatní si musíme zapnout televizi. Jisté je, že nás čeká revoluce.

Město a město: Minisérie přesahuje rámec sci-fi, aby se až děsivě dotýkala reality budoucí, minulé i současné

Kdesi na okraji Evropy leží ošuntělé město Besźel. Právě tam inspektor Tyador Borlú řeší záhadný případ zavražděné ženy. Pátrání ho zavádí do města Ul Qoma, města za hranicí. Důsledně ignorované město Ul Qoma s vlastními pravidly, které se však místy přímo prolíná s Besźelem, kdesi ukrývá vraha. A tak se Borlú z Oddělený těžkých zločinů vydává po jeho stopě, vstříc tajné policii a politické zlovůli.