Přeskočit na obsah

Normální lidi se rozchází a zase schází. Kdo by nezažil opojení i utrpení lásky? Kdo by nepoznal spletitosti vztahů?

Romantické seriálové drama Normální lidi neukazuje nic nenormálního. V ryzí čistotě představuje mladické touhy, rodinná traumata i neohrabané snahy se s nimi vypořádat. Neostýchavě předkládá první intimnosti, úspěchy i kotrmelce při budování vztahů, k druhým i k sobě samému. Postavy ztvárněné jako Normální lidi jsou natolik skutečné a autentické, že si získávají nejenom široké divácké publikum, ale celosvětově sklidily i nebývalý ohlas čtenářské komunity. Oceňovaný seriál s Daisy Edgar-Jones a Paul Mescalem v hlavních rolích totiž vznikl dle knižní předlohy spisovatelky Sally Rooneyové.

Seriál Normální lidi

Foto: Seriál Normální lidi, Daisy Edgar-Jones a Paul Mescal jako Marianne a Connell, zdroj: Hulu, HBO go, ČT

Pouto silnější než čas

Na rozdíl od knihy se seriál režisérské dvojice Lenny Abrahamsonové (na Oscara nominované drama Pokoj) a Hettie MacDonaldové točí primárně kolem romance Marianne (Daisy Edgar-Jones) a Connella (Paul Mescal). Jejich poměr zachycuje od prvních začátků na střední škole kdesi v západním Irsku až po roky na dublinské Trinity College.

Láskyplný vztah se proměňuje s tím, jak se proměňují hlavní hrdinové. Oba hledají své místo ve společnosti i prostor pro lásku, s většími, ale převážně menšími úspěchy. V užším či vzdálenějším kontaktu oba dospívají, aby prožívali všechny rozměry mileneckého poměru, rozchody a návraty, ale i zrady, bolesti, traumata a úzkosti života 21. století.

„Seriál Normální lidi je výrazně povedenou adaptací jednoho z nejzajímavějších románů poslední doby,“ uvedla ve své recenzi pro Aktuálně.cz Táňa Zabloudilová./2/

Video YouTube: Seriál Normální lidi, trailer

Výjimečný audiovizuální počin

„Zcela výjimečný audiovizuální počin. Je to nejenom silná pocitovka plná výjimečných hereckých výkonů Daisy Edgar-Jones a Paula Mescala, ale také výjimečná práce s kamerou a zvukem obohacená o reálné dialogy, i když je na seriálu jasně poznat, že byl natočen podle literární předlohy.“

„Při sledování seriálu Normal People jsem cítil k tvůrčímu týmu obrovský respekt i proto, že jde fakticky o ženský projekt (včetně citlivě zachycených milostných scén)… Zcela speciálně děkuji za objev Paula Mescala. Nádherný mladý herec, který Connellovu postavu bravurně vystřihl. Jeho citlivý herecký výkon mi po celou dobu sledování dělal obrovskou radost a zcela právem si zaslouží být odměněn mnoha cenami.“ Tak zní jedna recenze na ČSFD, kde seriál Normální lidi získal skvělé hodnocení ve výši 81 procent./1/

Nejlepší seriál, herec a herečka

Výjimečnost seriálu Normální lidi dokládá celosvětový úspěch a potvrzuje ho i nominace na čtyři ceny Emmy, mj. za nejlepší režii pro Lennyho Abrahamsona nebo za nejlepšího herce v hlavní roli pro Paula Mescala. Byl nominován i na ocenění Golden globes 2021 v kategorii Nejlepší minisérie nebo TV film. Daisy Edgar-Jones jako seriálová Marianne na Golden globes 2021 uspěla v nominacích jako Nejlepší herečka v minisérii nebo TV filmu, na Critics Choice Awards 2021 pak nominaci proměnila. Nejlepším (mužským) hercem v limitované sérii nebo TV filmu byl na Critic Choice Awards jmenován její filmový partner Paul Mescal za roli Connella. Vše završil i titul Nejlepší limitovaná série Critics Choice Awards 2021. Oba herci přitom sklidili i ocenění na AACTA International Awards nebo BAFTA Awards.

Producentem seriálu je Element Pictures pro BBC Three a Hulu ve spolupráci se Screen Ireland. V Česku se seriál objevil na HBO go, ale i v České televizi.

SERIÁL NORMÁLNÍ LIDI ONLINE (ZDARMA)

Všechny díly seriálu Normální lidi jsou aktuálně dostupné na iVysílání České televize k online zhlédnutí, pro každého, bez poplatků, bez registrace, bez reklam.

O ČLÁNKU: Normální lidi se rozchází a zase schází. Kdo by nezažil opojení i utrpení lásky? Kdo by nepoznal spletitosti vztahů?

ZDROJE A DALŠÍ INFORMACE

Normální lidi se rozchází a zase schází. Kdo by nezažil opojení i utrpení lásky? Kdo by nepoznal spletitosti vztahů?

,

Romantické seriálové drama Normální lidi neukazuje nic nenormálního. V ryzí čistotě představuje mladické touhy, rodinná traumata i neohrabané snahy se s nimi vypořádat. Neostýchavě předkládá první intimnosti, úspěchy i kotrmelce při budování vztahů, k druhým i k sobě samému. Postavy ztvárněné jako Normální lidi jsou natolik skutečné a autentické, že si získávají nejenom široké divácké publikum, ale celosvětově sklidily i nebývalý ohlas čtenářské komunity.

Internet: /1/ ČSFD.cz, /2/ ČeskáTelevize.cz, /3/ Aktuálně.cz

CHCETE VÍC?

Kde hledat štěstí

TAK TROCHU JINÝ SVĚT

TV, filmy a seriály. Je to jeden z těch nejjednodušších způsobů zábavy. Televizní a filmová podívaná nabízí příležitost na chvíli vystoupit z kruhu vlastních starostí a vydat se do jiných světů, nezávazně a bezpečně. Můžete se vypravit za humorem a lehkostí, touhou po romantice, ale i hledáním silných příběhů a emocí, kterými pohyblivé obrázky, TV, filmy i seriály ožívají. Ať se vydáte kamkoliv, nezapomeňte se pohodlně usadit a třeba i pozvat společnost. S kočkou na klíně bude jakákoliv podívaná ještě o chlup lepší.

KOČIČÍ ZÁBAVA (NEJEN) PRO KOČKY

Dokonce i na dálku kočky zprostředkují radost. Kombinace roztomilosti, zábavy a laskavého humoru se nikdy neomrzí, ani jako kočičí videa a kočičí obrázky, internetová zábava pro každého. Neméně potěšení jako kočky skýtají i koťata, rysy roztomilosti vzbuzují v člověku přirozeně příjemné pocity, jako potvrzuje i moderní věda.

VĚDA A PŘÍRODA VÍ

Stále je co objevovat. Stále je co zkoumat. A tak zkoumáme, objevujeme, poznáváme. Fyzika, chemie a biologie. To je velká trojka věd, které přinášejí nové a nové poznatky. Velká zábava však může být i poznávání z dalších vědních oborů, poznávání divů přírody, všech světa krás. I ty přinášejí KOČIČÍ NOVINY.

O CHLUP LEPŠÍ ŽIVOT

Překročením prahu kočičí domácnosti se stáváte členy smečky a život je rázem o chlup lepší. O chlup lepší náladu kočky zajistí dokonce i na dálku. Ověřte si to skrze KOČICÍ NOVINY a vrnivé kočičí povídání, články o kočkách…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *