Přeskočit na obsah

Mláďata ohromí

Mláďata nabízejí dávku radosti, každému a každý den. Zaručeně povzbudí a zlepší náladu, a to i na dálku. Jsou ztělesněním lásky, ale také ohromí, ohromí silou života.

Surikata mládě

Mládě surikaty se musí narodit správné matce, jinak má minimální šanci přežít. Gang je gang

V zoologických zahradách i v nejrůznějších zookoutcích patří surikaty k těm nejčastěji chovaným šelmám, také proto, že se relativně snadno rozmnožují. Ovšem v divoké přírodě to mají o poznání složitější. Vytvářejí hierarchické kolonie, které se někdy přírodně označují jako gang. Přísná sociální struktura umožňuje surikatám obstát v drsném prostředí vyprahlé pouště. Pokud jde o mláďata, přežívají však zpravidla jenom některá.

Mládě lemura

Mládě lemura má jeden klíčový úkol: Nepustit se. Až ho matka setřese ze zad, má další: Hrát si

Připomíná křížence kočky, psa a veverky, jen je černobílý, alespoň nejznámější z lemurů lemur kata. Stejně jako ostatní lemuři je i tento doma na Madagaskaru. Stejně jako ostatní umí skvěle šplhat, ale na rozdíl od nich tráví i značné množství času na zemi. Na zemi i v korunách stromů, tam všude se s matkou nosí mládě.

Mládě klokana

Mládě klokana má jen pár centimetrů. Rodí se po 38 dnech a okamžitě se musí vydat na cestu

Skutečná zkouška života, která dokonale prověří jeho schopnosti. Ta čeká na čerstvě narozené klokaní mládě. Na svět dostává jenom po krátké březosti, bez mozkové kůry, očí, nosů, s pahýly namísto končetin. Je tak malé, že je srovnatelné s včelou nebo čmelákem. A přece se musí vydat na cestu do bezpečí matčina vaku.