Přeskočit na obsah

Sociální sítě

Průměrný uživatel má více než osm účtů na různých sociálních sítích. Zcela pochopitelné je i rozhodnutí trávit život mimo sociální sítě a věnovat se své vlastní realitě, tvořit si svůj vlastní vesmír. A přece lze být v obraze a sledovat, co se na sítích aktuálně děje. Dění na sítích totiž zachycují naše články.

kočka mourek

Kočičí superman chytí cokoliv, co letí kolem, a to jednou tlapou. TikTok video, které to zachycuje, má miliony zhlédnutí

Žádná kočka není obyčejná, přesto nad jinými některé kočky vynikají. Na první pohled docela obyčejný mourek s bílými skvrnami je právě takovou neobyčejnou kočkou, která ostatní předčí. Je to totiž kočičí superman, který dokáže chytit doslova vše, co letí kolem. Díky své superschopnosti udělal velký rozruch na sociální síti Tiktok, kde ohromil miliony lidí.

Kočka želvinka

Voda nevadí, ani dlouhá srst, dokonce ani astma. Video ukazuje, jak v praxi vypadá paddleboarding s kočkou

Plochý, zpravidla nafukovací paddleboard má nespočet velikostí, tvarů a variací. Vždy spolu s pádlem nabízí zábavu a relax na vodě. Je to skvělý antistresový pomocník. To samé se přitom dá říct i o kočce. Kombinace kočka a paddleboard sice může znít podivně, ale v praxi existuje, jak dokládá želvovinová kočka Ruby. Je to jeden z těch kočičích dobrodruhů, kteří se svým člověkem podnikají všemožné výpravy. Kočka Ruby je specialistka na vodácké výlety a paddleboarding.

Mamba černá

Podívaná jen pro otrlé: 2 nejnebezpečnější hadi Afriky se sešli na jednom dvorku. Jak to dopadlo, zachycuje video

Hned dva, asi 2,5 metru dlouzí jedovatí hadi se setkali na jednom dvorku v jihoafrickém Queensburghu, aby předvedli, co umí. Mamby černé více než 30 minut pravděpodobně bojovali o samici, protože mají aktuálně sezónu páření. Z domu je přitom natočil majitel, video pak na sociálních sítích zveřejnil „lovec hadů“. Můžeme tak z bezpečné vzdálenosti pozorovat boj, který se jen tak nevidí a který by také většina z nás zblízka a přímo ani vidět nechtěla.

Severoatlantická aliance NATO

Video ze sítí: Summit NATO v režii AI. Macron, Sunak, Zelenskyj i další státníci jako akční hrdinové. Trailer k trháku, anebo parodie?

Summitu Severoatlantické aliance NATO, který právě probíhá v Litvě se účastní představitelé více než tří desítek států. Jednání se zaměřují zejména na vazby NATO s Ukrajinou, kterou reprezentuje ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ten ve středu také vystupuje na tiskové konferenci s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem. I jako upoutávka k této tiskové konferenci může sloužit video, které aktuálně víří sociální sítě. Vytvořila ho AI a na summit NATO láká v podobě traileru k akčnímu trháku. Anebo je to parodie?

Anomalocaris canadensis

Obří „kreveta“ na obličejové hroty napichovala kořist jako na párátko. Nová studie odhaluje svět mořského monstra

Byl to vrcholový predátor. Bizarní tvor pojmenovaný Anomalocaris canadensis, který vypadal jako něco mezi krevetou a chobotnicí, měřil asi metr. Obří podmořský členovec brázdil oceán před 500 miliony lety, dodnes však představami o ústech plných smrtících zubů a dvou ostrých hrotech na obličeji, budí hrůzu. Řadí se k těm největším příšerám historie vůbec.

Blesky

Bouřky na obzoru! Z vesmíru je sleduje nová družice. Dokáže detekovat blesky v celé Evropě

Podle meteorologů nás čeká tropický týden a bouřky. Letos přitom meteorologům v předpovědi počasí slouží nová družice, první zástupce třetí generace Meteosatu označovaný jako MTG. Nový satelit pomáhá i detekci blesků v celé Evropě a Africe. První animace ze své nové družice pro sledování blesků přitom Evropská kosmická agentura ESA zveřejnila teprve 3. července 2023. Tento týden by mohl přinést další zajímavé obrázky.