Přeskočit na obsah

Kočičí povídání

Vítejte v kočičím světě. Pohodlně se usaďte a nalaďte se na kočičí povídání, něžně vrnivé, plné klidu i rozvernosti, stejně jako kočky samotné. Kočičí povídání je až po samý okraj prosycené nefalšovanou kočičí radostí, radostí ze života, která je silně nakažlivá!

Kočka, kočičí tvář

275+1 výraz kočičí tváře: Vědci to spočítali a popsali v detailní studii

Celkem 53 dospělých koček v jedné kočičí kavárně v americkém Los Angeles po zavírací době bedlivě sledovali vědci, aby ve své studii doložili hned 276 unikátních výrazů kočičí tváře. Využili přitom hodiny a hodiny kamerových záznamů z kavárny, které analyzovali prostřednictvím speciálního softwaru. Některé výrazy přitom kočky pravděpodobně pochytily během tisíců let společného soužití s lidmi.

Habešská kočka

Jak se kočka stala domácí? Proměna šelmy v mazlíčka zdaleka není tak romantická, jak by mohla být

Není pochyb o tom, že kočka domácí má své divoké předky. Ty lze pomocí DNA vystopovat hluboko v minulosti, ovšem divokou kočku jako blízce příbuznou kočky domácí můžeme i v současnosti, v poslední době dokonce i v Česku. Příběh, jak něžná osamělá dívka našla v lese koťata kočky divoké a přinesla je domů, aby se z ní stala kočka domácí, sice zní sladce, ovšem ve skutečnosti to bylo naopak.

Kočka v zimě

Zima umí potrápit i kočky. Mají sice kožíšek, ovšem nebezpečí podchlazení jim hrozí také

Když člověk v mrazivém počasí opouští teplo domova, automaticky se obléká a zahaluje. Kočka má sice svůj chlupatý kožíšek, ale může prochladnout může stejně jako člověk. Domácí kočky jsou k zimě dokonce ještě citlivější než my lidé, zvláště, pokud půjde o koťata, kočičí seniory či nemocné kočky. Také pro některá kočičí plemena je zima nebezpečná.

Kočka senior

Přepočet kočičího věku na ten lidský: Víte, jak stará je ve skutečnosti vaše kočka?

Na naše domácí mazlíčky pohlížíme trochu jako na děti. Není divu. Jsou menší, vyžívají se v nejrůznějších hrách a skotačinách. Neustále z nich čiší ryzí radost ze života a přitom si dopřávají i relax a spánek, když nám předvádějí, co znamená spát jako miminko. Jde-li o kočky, platí to dvojnásob. Ve skutečnosti však stárnou rychleji než lidé, v přepočtu na lidský věk se během pár let stávají seniory.