Přeskočit na obsah

Všechny články

Krmení kočky

Čím a jak správně krmit kočku?

  • od

Každý, kdo má doma kočku, jistě ví, že kočka je přirozený predátor a dokáže ocenit její svéhlavost a nezávislost. Na druhou stranu je zcela nezbytné si uvědomit, že zdraví a celková vitalita vaší kočky závisí především na vás. Přesněji na množství a kvalitě krmiva, které kočce podáváte. Čím a jak tedy krmit kočku, aby prospívala?

Cestování po světě

Cestovatelé, kteří navštívili všechny země světa. Jsou jich stovky

Seznam zemí, kam se podívat, si v nějaké formě tvoří většina cestovatelů. Někteří z nich ten seznam mají tak rozsáhlý, jak jen to jde. Zahrnuje všechny země světa. A jsou i cestovatelé, kteří již všechny země navštívili. Jejich počet se v posledním čase razantně zvyšuje. Tyto ambiciózní cestovatelské plány se přitom objevily již  v padesátých letech minulého století, poprvé se je podařilo realizovat v roce 1988.

Moderní zemědělství

Dobré zprávy pro zemědělce: Vědci zkoumají, jak na efektivní ukládání uhlíku

Zatímco tradiční zemědělské postupy spojené s nadměrným používání hnojiv a chemie přispívají k emisím skleníkových plynů, inovativní přístupy a praktiky mají potenciál snížit uhlíkovou stopu, současně zvýšit úrodnost půdy a podpořit celkovou odolnost vůči extrémním klimatickým podmínkám. Zemědělcům přinášejí i ekonomické výhody.