Přeskočit na obsah

Dobroty

Mlsná kočka? Kdepak, i člověk si rád zamlsá. Dobroty v nejrůznějších podobách, vždy dokonale gurmánsky povedené, servírují i Kočičí noviny. Dobrou chuť!

Zmrzlina

Kam na zmrzlinu? 3 tipy na podniky v Praze, které nikoho nenechají chladným, zvláště v parném létě

Léto je v plném proudu, teploty rostou a porci chladivé zmrzliny nikdo neodolá. Lahodná zmrzlina z těch nejkvalitnějších surovin, vyráběná tradičními řemeslnými postupy na všechny gurmány čeká ve vyhlášených zmrzlinárnách. Natrefíte na ně po celé Praze, ale nejenom v Praze. Zmrzlinárny s lahodnou zmrzlinou jsou rozesety po celém Česku a nemohou se dočkat až v tomto parném létě osvěží a potěší chuťové pohárky. Dáte si říct?

Třešně

Třešně, kam se podíváš. V Levandulovém údolí mají Třešňové hody. Pochutnáte si třeba na třešňovém tiramisu. Dát si můžete i třešňové prosecco

Celoročně můžete zavítat na levandulovou farmu v panenské přírodě Českého krasu, jenom v létě se v Levandulovém údolím pokocháte i krásou živých fialových kvítků. Můžete si tady dopřát zklidňující relaxaci jako v lázních, nejrůznější aromaterapeutické procedury, ale především voňavé levandulové pochoutky. V týdnu od 11. do 16. července 2023 na návštěvníky Levandulového údolí navíc čekají i lahodné plody třešní a třešňové dobroty. Konají se tady totiž Třešňové hody.

Borůvky

Co by to bylo za léto bez borůvek? Tento víkend se za lahodnými ovocnými drahokamy můžete vydat na slavné Borůvkobraní

Druhý červnový víkend probíhá v jihočeských Borovanech další ročník borůvkových slavností, tradiční Borůvkobraní. Festival města prosycený drobnými fialovými kuličkami, které jsou zdravotní bombou, nabídne všemožné borůvkové dobroty v těch nejlákavějších podobách. Pro návštěvníky jsou tady připraveny tradiční borůvkové knedlíky a borůvkové koláče, ale i borůvkové vafle, muffiny, vdolky, lívance, palačinky nebo zmrzlina. 

Velikonoční menu

Nemusí to být jen „obyčejný“ špenát. Velikonoce servírují i jiné speciality. Inspiraci nabízí velikonoční menu osvědčených restaurací

Všechno, co je zelené, se na Zelený čtvrtek hodí. Vedle špenátových listů jsou to i mladé kopřivy nebo medvědí česnek, také pažitka a jiné bylinky, salát všeho druhu, klíčky, kedluben, zelí, hrášek, ale i zelené fazolky, avokádo nebo pistácie. Jako základní ingredience velikonočních pochoutek se samozřejmě ve velkém uplatňují i vajíčka, třeba při přípravě tradiční velikonoční nádivky či pečení velikonočního mazance. Lahůdkou je také luxusní vaječný likér.

Mandloň květ

Mandlový sad v květu: Přírodní rarita láká davy, nově je tady občerství i mandlová limonáda

Bílá, narůžovělé i růžové květy s vůní medu jsou právě nyní k vidění v Hustopečích u Břeclavi. Každoročně zdejší unikátní mandlový sad, přírodní rarita, jaká nemá ve střední Evropě obdoby, láká davy. Nejinak je tomu letos. Mandlový sad právě kvete. Poslední březnový víkend, kdy sice vál silný vítr, ale jinak slunečné počasí přálo, v Hustopečích navíc návštěvníky vřele vítali na Slavnostech mandloní a vína.

Bílá kočka

Kočičí Popelka z Brna: Zubožená hluchá kočka se z ulice dostala až na titulní stranu gastroprůvodce

Kočičí útulky po celém Česku denně zachraňují kočky z ulice, které se bez lidské pomoci neobejdou. Ne všechny kočičí příběhy končí šťastně, ale v útulcích se píšou i takové, kdy dobrosrdeční lidé dokážou zvrátit celý kočičí osud a zajistit pro kočičí nalezence pořádnou porci štěstí. Příkladem za všechny je hluchá bílá kočka Astra z Brna.