Přeskočit na obsah

Kočičí Popelka z Brna: Zubožená hluchá kočka se z ulice dostala až na titulní stranu gastroprůvodce

Kočičí útulky po celém Česku denně zachraňují kočky z ulice, které se bez lidské pomoci neobejdou. Ne všechny kočičí příběhy končí šťastně, ale v útulcích se píšou i takové, kdy dobrosrdeční lidé dokážou zvrátit celý kočičí osud a zajistit pro kočičí nalezence pořádnou porci štěstí. Příkladem za všechny je hluchá bílá kočka Astra z Brna.

Bílá kočka

Ilustrační foto: Bílá kočka, zdroj: Pixabay.com

Pryč s motorovým olejem

Přes nános motorového oleje se její bílá barva ztrácela. Dle očekávání byla hluchá, ale záhy se ukázalo, že je i poloslepá. Šedý zákal poukazoval na zákeřnou kočičí nemoc FIP, což potvrdily následné testy. Venku by tato kočka neměla šanci. Měla však štěstí, dostala se do brněnského útulku LuckyCats.

Když se našla pod autem, odstartovala s koncem roku 2020 její náročná léčba. Několik koupelí, zábal z lávové země a dlouhých 84 dnů léčby vedl k úspěšnému vyléčení.

Vděčná a mazlivá kočička se po rekonvalescenci dočkala na jaře 2022 i útulného domova, kde má všechno, co potřebuje ke spokojenosti. 

Brněnská mlsná kočka

Z Astry se vyklubala kočičí krasavice s něžným vzezřením a stejně nežnou povahou. Dle Lenky Němcové z Charitativního kočičího spolku Kryšpín je Astra velká pohodářka. A proto na ní také dala tip vydavatelům brněnského gastronomického průvodce, když hledali tvář nové brožury. Fotograf Vladimír KIVA Novotný chtěl čistě bílé zvíře. Jenže tím, že bývají hluché, je většina bílých koček také velmi plachá. Astra je se svou povahou výjimkou, a tak se jí brány do světa kočičího modelingu otevřely dokořán./4/

Z kočičího bezdomovce se stala úspěšná kočičí modelka, která, sama velká  labužnice, zve našince i cizince na výtečnou jihomoravskou gastronomii. Astra ozdobila titulní stránku gastronomického průvodce Gourmet Brno 2022, ale i další propagační materiály, například pozvánku na slavnostní vyhlášení nejlepších jihomoravských podniků roku anebo nominaci podniků 2023./5,6/

Bílá kočka

Ilustrační foto: Bílá kočka, zdroj: Pixabay.com.com

O článku: Kočičí Popelka z Brna: Zubožená hluchá kočka se z ulice dostala až na titulní stranu gastroprůvodce

ZDROJE A DALŠÍ INFORMACE

Kočičí Popelka z Brna: Zubožená hluchá kočka se z ulice dostala až na titulní stranu gastroprůvodce

,

Byla to opuštěná kočka ztracená kdesi v bosenských horách. Dnes je to světově známá kočičí celebrita, kterou jenom na Instagramu sleduje milion fanoušků. Řeč je o kočičím dobrodruhovi, který se ještě jako kotě stal nerozlučným parťákem Skota Deana Nicolsona. Když na kočku narazil na své cestě kolem světa, vzal ji s sebou. Nyní svět objevují společně. Nevynechali ani Česko.

Internet: /1/ LuckyCats.cz, /2/ Deník.cz, /3/ Facebook LuckyCats Brno /4/ All4fun.cz, /5/ GoToBrno.cz, /6/ GourmetJižníMorava.cz

Velká bílá kočka Maine Coon

Největší kočky světa

Ohromí nejen velikostí…

Štítky: