Přeskočit na obsah

Třešně, kam se podíváš. V Levandulovém údolí mají Třešňové hody. Pochutnáte si třeba na třešňovém tiramisu. Dát si můžete i třešňové prosecco

Celoročně můžete zavítat na levandulovou farmu v panenské přírodě Českého krasu, jenom v létě se však v Levandulovém údolím pokocháte i krásou živých fialových kvítků. Provází je typická zklidňující vůně. Stejně jako samotná levandule nabízí levandulová vůně energii a vitalitu ryzích molekul života. Můžete si tady dopřát relaxaci jako v lázních, nejrůznější aromaterapeutické procedury, ale především voňavé levandulové pochoutky. V týdnu od 11. do 16. července 2023 na návštěvníky Levandulového údolí navíc čekají i lahodné plody třešní a třešňové dobroty. Konají se tady totiž Třešňové hody.

Třešně

Ilustrační foto: Třešně chutnají vždycky, jen tak, ale i jako různé třešňové dobroty. Zdroj: Pixabay.com

Prosecco, tiramisu i třešňový dort

Božské léto s vůní třešní a levandule si v Levandulovém údolí můžete užít na dece, kterou tady zapůjčují. K dispozici jsou také lehátka rozložená na vápencových mořích u levandulových polí a zahrad. Blaze je i v místní restauraci.

Osvěžíte se tady třeba domácí limonádou, třešňovým proseccem nebo třešňovým virgin mojitem. Třešně si o Třešňových hodech můžete vychutnat i jako třešňové tiramisu či marcarpone, šťavnaté ovoce potěší v třešňovém dortu, v koláčích či lívancích, také na palačince nebo v žahouru, vařené ovocné omáčce.

Poklady Česka a české krajiny

V areálu Levandulového údolí je připravena zábava pro dospělé i pro děti. Dětský program zahrnuje hledání pokladu do truhličky, mušličky nebo měšce. Natrefit se tady dá na ježibabu i vodníka, u kterého mohou děti hledat i hrneček s kloboučkem na dušičky. Čekají je tady i vodní koryta s loděmi a vodními příšerami, stejně jako milá zvířátka na farmičce, kde si mohou třeba podojit kravičku nebo vytvořit svou vlastní zahrádku.

Svět bylinek můžete spolu s dětmi objevovat i ve Vesničce prvních zemědělců v Čechách, kde si nadrtíte pšenici, abyste z ní připravili placku s bylinkami a upekli si tak vlastní chléb. Kreativitu si můžete vyzkoušet i na kolovrátku s vláknem nebo látkou, s korálkami a dřevěnými ozdobami. České zvyky a tradice, řemesla, spolu s pověstmi a pořekadly k jednotlivým měsícům slovanského kalendáře na návštěvníky Levandulového údolí čekají také na naučné stezce českým kalendářem všemi smysli.

ZDROJE A DALŠÍ INFORMACE

Třešně, kam se podíváš. V Levandulovém údolí mají Třešňové hody. Pochutnáte si třeba na třešňovém tiramisu. Dát si můžete i třešňové prosecco

,

Celoročně můžete zavítat na levandulovou farmu v panenské přírodě Českého krasu, jenom v létě se v Levandulovém údolím pokocháte i krásou živých fialových kvítků. Můžete si tady dopřát zklidňující relaxaci jako v lázních, nejrůznější aromaterapeutické procedury, ale především voňavé levandulové pochoutky. V týdnu od 11. do 16. července 2023 na návštěvníky Levandulového údolí navíc čekají i lahodné plody třešní a třešňové dobroty. Konají se tady totiž Třešňové hody.

Internet: /1/ Levanduloveudoli.cz, /2/ Facebook Levandulové údolí, /3/ Kudyznudy.cz

VĚDA (A PŘÍRODA) VÍ

Stále je co objevovat. Stále je co zkoumat. A tak zkoumáme, objevujeme, poznáváme. Fyzika, chemie a biologie. To je velká trojka věd, které přinášejí nové a nové poznatky. Velká zábava však může být i poznávání z dalších vědních oborů, poznávání divů přírody, všech světa krás. I ty přinášejí KOČIČÍ NOVINY.


Norway Timelapse
Norway Timelapse
Norway Timelapse

NEJNOVĚJŠÍ DOBRÉ ZPRÁVY

Naše nové články zkoumají vědecké objevy i divy přírody, zvířata divoká i domácí. Reportujeme o přírodním bohatství či bohatství přírody, sledujeme všechny poklady světa, ale i vesmírné dění, vše pro život v zenu.

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *