Přeskočit na obsah

Českem

Česko má tisíc krás a při našem putování Českem jen střípek z nich představujeme, ohromí i na dálku. Nechte se okouzlit krásou malebné krajiny, podlehněte přírodnímu bohatství, které bere dech a je tu pro každého za všech okolností.

Kuřata, slepičky

Český strakáč, zlatá kropenka nebo valaška: České poklady v Zoo Jihlava

Zoologické zahrady nezdobí jenom exotická zvířata, ale také ta domácí. V Zoo Jihlava pro ně připravili novou expozici s příhodným názvem České poklady. Je věnována našim národním plemenům. Jde tak o poklady živé, například o české králíky (strakáče), české slepice (kropenky) a další drůbež, ale třeba i ovce (valašky). Ty jsou nyní k vidění v expozici Australská farma, ale časem by se měly přesunout mezi České poklady.

Vánoční hvězda

Betlém, který jen tak nepřehlédnete. Jeho postavy mají do výšky téměř 3 metry, celý je dlouhý 16 metrů

Betlém jako jesličky s malým Ježíškem jsou tradiční výzdobou času adventu a Vánoc. Zatímco dříve zdobily jen kostely a chrámy, postupně se jako sváteční dekorace hojně rozšířily. Často jde o venkovní betlémy, součást adventní výzdoby měst a tradičních vánočních trhů. Ovšem betlém dlouhý 16 metrů, který stojí po celé adventní a vánoční období v Kryštofově Údolí na Liberecku je unikátem.