Přeskočit na obsah

Život v zenu

Ne všichni oplýváme vysokým stupněm psychické odolnosti, a přece nám život v zenu nemusí být nedostupný. Odolná psychika, pevné nervy a perfektní mozkové pochody jsou dány také životním stylem. Fyzické i psychické síly se do značné míry dají trénovat. Nabízíme návody a inspiraci jak, ostatně učíme se od zenových mistrů, od koček.

Kniha o štěstí

Štěstí je dost pro každého: Vrnivá kniha a jednoduchý návod na praktické štěstí

Někdy štěstí jen přehlížíme, protože máme omezenou definici štěstí. Není to pouze radost, zábava i vzrušení, štěstí zahrnuje i pocity jako spokojenost, úleva nebo klid. Štěstí přitom není absence neštěstí, stresu, strachu, chaosu nebo mrzutosti. Žádný člověk se v životě nevyhne negativním zážitkům, a přece je nemusí nechat zničit své štěstí… Tak to vidí Pamela Gail Johnson, koučka a autorka knihy Štěstí je pro každého.

Dýchání jako meditace

Každý přemýšlí, většinou až moc. Psychiatr nabízí jednoduchý trik, jak se zatěžujících myšlenek zbavit

Přestože se někdy přemýšlení a rozvíjení všemožných scénářů považuje za řešení problémů, v praxi bývá opak pravdou. Nadměrné a nezdravé myšlenky mohou člověka paralyzovat a dle psychologů stojí na počátků nárůstu hladiny stresu, úzkosti nebo dokonce deprese. Chcete se zatěžujících myšlenek zbavit a vnést tak do života lehkost? Zkuste jednoduchý trik.

Radost žena

Radost do života můžete vnést snadno a rychle hned teď. Stačí si položit jednu jedinou otázku

Ne vždy se život vyvíjí dle našich představ. Dobré zprávy provází ty špatné, chvíle štěstí střídají okamžiky nepohody. Někdy je jich až příliš. Je jen málo dnů, kdy bychom se nemuseli věnovat něčemu, co nás nebaví, nudí nebo přímo otravuje. Svět se nezmění mávnutím čarovného proutku, vlastní náladu však můžeme proměnit prostřednictvím jedné jednoduché otázky.

Inteligence

Inteligence: Bezesporu fenomén, avšak rozhodně to není všechno. Šťastný život s inteligencí nesouvisí

Loni na podzim oslavil legendární Spielberův snímek Schindlerův seznam o svitavském rodákovi Oskaru Schindlerovi 30 let od uvedení do kin. Sedmi Oskary ověnčený film přitom vznikl podle stejnojmenného románu Thomase Keneallyho, držitele prestižního literárního ocenění Man booker Price. A právě Keneally se nyní ocitl na „místě činu“, aby završil oslavy kulatého výročí filmu.

Kočka mourek modré oči

Kde hledat štěstí, když je svět tam, kde je? Zkuste to jako kočka!

Jak se alespoň na chvíli přenést za všechny zmatky a bouře naší mysli, za všechny potíže současného světa? Zenový klid a vyrovnanost můžeme najít ve svém nitru pomocí meditace, stejně jako kočka. Ta se do stavu blaženosti dokáže dostat téměř kdekoliv a kdykoliv, ať se děje, co se děje. Zkuste to jako kočka!

Klidná bílá kočka

Potřebujete zklidnit? Máme tip jemnější než flanel

Napětí před sobotním finále prezidentských voleb nebezpečně stoupá. Volby a situace kolem nich přikládají další a další polínka do ohně stresujících záležitostí, kterým chtě-nechtě musíme poslední měsíce, ba dokonce roky, čelit. Naštěstí na to nejsme sami. Stále tady jsou naše kočky.