Přeskočit na obsah

Štěstí je dost pro každého: Vrnivá kniha a jednoduchý návod na praktické štěstí

Někdy štěstí jen přehlížíme, protože máme omezenou definici štěstí. Není to pouze radost, zábava i vzrušení, štěstí zahrnuje i pocity jako spokojenost, úleva nebo klid. Štěstí přitom není absence neštěstí, stresu, strachu, chaosu nebo mrzutosti. Žádný člověk se v životě nevyhne negativním zážitkům, a přece je nemusí nechat zničit své štěstí… Tak to vidí Pamela Gail Johnson, koučka a autorka knihy Štěstí je dost pro každého.

Kniha o štěstí

Ilustrační foto: Může pomoct kniha ke štěstí? Zdroj: Unsplash.com

Štěstí je více, než si myslíme

Publikace nabízí jednoduché příběhy skutečných lidí, na kterých předkládá praktické principy štěstí. Jeden z těchto principů identifikuje různé typy štěstí. Štěstí je totiž většinou mnohem větší, než si myslíme. Někdy si jen nevšimněme veškerého štěstí, které zažíváme.

Pamela Gail Johnson tvrdí, že štěstí začíná nastavením mysli. Pokud hledáme problémy, vždy je najdeme. Pokud hledáme něco, s čím bychom se mohli cítit dobře, najdeme to také. Cesta ke štěstí začíná tím, že se zaměříme na to, co hledá naše mysl. Černé myšlenky nemusí ovládat naše konání, pokud učiníme první krok, uvědomíme si je.

Kniha Štěstí je dost pro každého

Foto: Kniha Štěstí je dost pro každého, Zdroj: Grada, Canva.com

Štěstí je hluboce skryté, a přece na dosah

Kniha Štěstí je dost pro každého vede ke spokojenosti přes mysl. Dle autorky to totiž není žádný výjimečný a jedinečný pocit, ale to správné nastavení mysli. Učí přemýšlet jinak, bez toho, aby násilně nutila k pozitivnímu myšlení nebo složitým myšlenkovým konstrukcím. Naopak ukazuje, jak štěstí jednoduše aplikovat v běžném životě. Někdy se zbytečně utápíme ve složitých řešeních, máme pocit, že pro spokojenost musíme zdolávat nejtěžší překážky, přitom ho máme na dosah. Otázka je jen, jak ho najít.

Odpověď nabízí kniha Pamely Gail Johnsonové a hned první příběh o Bohu a zvířatech. Když se zvířat Bůh ptal, kam před lidmi schovat tajemství šťastného života, návrhů padlo několik.

Orel by štěstí ukryl na vrcholu nejvyšší hory.
„Jednoho dne se tam nějaký člověk dostane,“ zapochyboval Bůh.
Mušle chtěla štěstí schovat na dno nejhlubšího oceánu.
„I tam se člověk jednou dostane,“ odvětil Bůh.
Sova Bohu doporučila odnést tajemství šťastného života na Měsíc.
„Ne, i na Měsíc se lidé nakonec podívají,“ řekl Bůh, když se zvířaty hledal tu nejlepší skrýš pro štěstí. Pak se tiše ozvala vačice…
Vačici napadlo, že by se to velké tajemství dalo skrýt do lidského srdce.
Skromný návrh zvířata přivedl v úžasné mlčení a Bůh pravil: „Ano, to je to poslední místo, kam se člověk podívá.“

ZDROJE A DALŠÍ INFORMACE

Štěstí je dost pro každého: Vrnivá kniha a jednoduchý návod na praktické štěstí

,

Někdy štěstí jen přehlížíme, protože máme omezenou definici štěstí. Není to pouze radost, zábava i vzrušení, štěstí zahrnuje i pocity jako spokojenost, úleva nebo klid. Štěstí přitom není absence neštěstí, stresu, strachu, chaosu nebo mrzutosti. Žádný člověk se v životě nevyhne negativním zážitkům, a přece je nemusí nechat zničit své štěstí… Tak to vidí Pamela Gail Johnson, koučka a autorka knihy Štěstí je pro každého.

Zdroje:

DÁVKA RADOSTI

KOČIČÍ NOVINY přinášejí praktické tipy z psychologie, tipy pro štěstí. Předně však nabízíme radost v podobě zvířat. Nejenom kočky umí zahřát u srdce…


Norway Timelapse
Norway Timelapse
Norway Timelapse

NEJNOVĚJŠÍ DOBRÉ ZPRÁVY

Rozhodně nevíme všechno, věda (a příroda) ví… A my něco z té moudrosti zprostředkováváme. Naše nové články zkoumají vědecké objevy i divy přírody, zvířata divoká i domácí. Reportujeme o přírodním bohatství či bohatství přírody, sledujeme všechny poklady světa, ale i vesmírné dění, vše pro život v zenu.

ff

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *