Přeskočit na obsah

Zprávy z Prahy

Praha je centrem všeho dění a my jsme u toho! Kočičí noviny přinášejí Zprávy z Prahy, které potěší a udělají radost. V české metropoli se děje mnoho dobrého, je čas o tom dát vědět.

Praha

Nakopni Prahu: V soutěži o 100 tisíc korun zvítězila AI, která se zaměřuje na efektivní úklid ulic

Čtvrtý ročník veřejné soutěže pro inovátory Nakopni Prahu 2023 má své vítěze. Odměnu ve výši sto tisíc korun a možnost získat další podporu pro financování prototypu získal úspěchem ve finále, které se uskutečnilo 26. května v Radlické kulturní sportovně na Smíchově, projekt Occo týmu Waste Digital. S pomocí umělé inteligence (AI) má pomoct s náročným úklidem pražských ulic.

Pochod

A jde se na to! Nejznámější turistický a dálkový pochod Praha–Prčice 2023 startuje

Již 56. ročník legendárního pochodu Praha–Prčice pro pěší včetně dětí a psů, cyklisty a dokonce i vozíčkáře se uskuteční v termínu 20. května 2023. Trasa Karla Kulleho z Prahy do Prčic je nejdelší a vhodná zejména pro zdatné dospělé turisty s adekvátní kondicí a zdravotní způsobilostí. K dispozici je však celkem 22 různých tras. Nevedou přitom jen z Prahy, ale všechny míří do Prčice.

Gorily v Zoo Praha

Rezervace Dja: Nový pavilon goril v Zoo Praha

Nový pavilon goril v Zoo Praha s názvem Rezervace Dja byl slavnostně otevřen v září 2022. Jde o největší pavilon v historii Zoo Praha, kde svůj domov nenašly jen gorily, ale i další zvířata jako guarézy pláštíkové, kočkodani Brazzovi, štětkouni afričtí, talapoini severní, osináci afričtí, krysy obrovské nebo netopýři, resp. kaloni plaví.

Hydroponie rostliny

Nevšední výstava v Pražské tržnici: Praha jako jedlé město

Pražská tržnice v Holešovicích se otevírá výstavě, která převádí, co je možné vypěstovat, sklidit a vyrobit přímo v metropoli. Návštěvníci zde narazí na pěstitele zeleniny, bylinek, microgreens, květin aj. Výstava přibližující jedlé město a prodejní trhy představí také výrobce potravin, jako jsou džemy a marmelády, pečivo, oleje, ale také pivo nebo prémiový gin.