Kdy a kam?
Pochodníci, kteří si říkají Prčičané, na trase Karla Kulleho startují na metru Háje od 4:50 do 6:30 hodin v sobotu ráno, aby více než 70 kilometrů vzdálený cíl v podobě Prčic stihli včas. Trasa vede přes Průhonice, Osnice, Týnec nad Sázavou, Chrášťany, Strážovice, Suchol, Kosovu Horu, Dohnalovu Lhotu, Mezné nebo Jesenice. Podobně vede i trasa Zdeňka Hájka pochodu, která startuje z Týnce nad Sázavou a má 42 kilometrů.
Další trasy začínají v Pikovicích, Čerčanech, Benešově, Bystřici u Benešova, Olbramovicích, Voticích, Střezimíři, Táboře, Mladé Vožici, Sedlčanech, Milevsku nebo Petrovicích. Vozíčkářská trasa má začátek v Miličíně a je dlouhá 13 kilometrů. Čtyři z jmenovaných tras jsou určené pro cyklisty, pěší trasy je možné absolvovat i se psem.
A co dál?
Již v pátek začal v nádherné lokalitě Strnadovského mlýna u Sedlčan, odkud do Prčice vede tzv. Robinova trasa, hudební open air festival s akcentem na českou autorskou hudbu Voraž fest. V rámci motta: „Voraž si po pochodu“ láká na pohodovou májovou atmosféru s hudebními vystoupeními kapel jako Flying Parties, IRISH DEW, PERT ČERMÁK, DOBROHOŠŤ, kapela Karla Beníška… To v sobotním programu, který probíhá od 15 do 23 hodin.
V pátek je na programu koncert kapely DOBROHOŠŤ, a to od 19 do 22 hodin. Účastníci nemusí domů v pátek ani sobotu, když využijí možnost kempování ve stanech na přilehlé louce.
O ČLÁNKU: A jde se na to! Nejznámější turistický a dálkový pochod Praha–Prčice 2023 startuje
▼ ZDROJE A DALŠÍ INFORMACE
A jde se na to! Nejznámější turistický a dálkový pochod Praha–Prčice 2023 startuje
Již 56. ročník legendárního pochodu Praha–Prčice pro pěší včetně dětí a psů, cyklisty a dokonce i vozíčkáře se uskuteční v termínu 20. května 2023. Trasa Karla Kulleho z Prahy do Prčic je nejdelší a vhodná zejména pro zdatné dospělé turisty s adekvátní kondicí a zdravotní způsobilostí. K dispozici je však celkem 22 různých tras. Nevedou přitom jen z Prahy, ale všechny míří do Prčice.
Internet: /1/ Oficiální webové stránky pochodu Praha-Prčice.cz, /2/ Kudyznudy.cz, /3/ Prague.eu
VĚDA (A PŘÍRODA) VÍ
Stále je co objevovat. Stále je co zkoumat. A tak zkoumáme, objevujeme, poznáváme. Fyzika, chemie a biologie. To je velká trojka věd, které přinášejí nové a nové poznatky. Velká zábava však může být i poznávání z dalších vědních oborů, poznávání divů přírody, všech světa krás. I ty přinášejí KOČIČÍ NOVINY.
Nejtěžší žijící organismus světa vydává zvláštní zvuky. Lesu nyní důkladně naslouchají i vědci
Dobrovolníci tráví 60 dnů v posteli: Za účast ve výzkumu pro astronauty dostanou řádně zaplaceno. Úplná „válenda“ to však není
Čistá energie? Vědci ji umí vyrobit i ze vzduchu. Jednoduchý generátor funguje jako bouřkový mrak
„Historie líbání sahá hlouběji, než jsme si dosud mysleli,“ přiznali vědci v nové studii
Noční můry a běsy nejsou jen lidskou záležitostí. Nová studie dokládá, že i chobotnici může trápit špatné spaní
Co kdyby tasmánský tygr ještě žil? Vědci v nové studii spekulují o (ne)vyhynutí jednoho z nejzáhadnějších zvířat světa
POZNÁTE JE? POZNÁTE MLÁDĚ NA OBRÁZKU?
NEJNOVĚJŠÍ DOBRÉ ZPRÁVY
Naše nové články zkoumají vědecké objevy i divy přírody, zvířata divoká i domácí. Reportujeme o přírodním bohatství či bohatství přírody, sledujeme všechny poklady světa, ale i vesmírné dění, vše pro život v zenu.
Nevídaný úspěch: Vůbec poprvé se v Zoo Ostrava rozmnožili zelení hadi. Háďata jsou však zatím žlutá
Osada ožívá. ČT vysílá oblíbený chatařský seriál a láká na jeho pokračování. Objeví se nové osazenstvo
Supergigantická hvězda se rozjasňuje. Kdyby rudý obr vybuchl, exploze by na denní oblohu přidala další „slunce“
Kolem Olomouce pobíhá pštros. Nebezpečí lidem nehrozí, odchyt tedy není v plánu
Nejtěžší žijící organismus světa vydává zvláštní zvuky. Lesu nyní důkladně naslouchají i vědci
Dobrovolníci tráví 60 dnů v posteli: Za účast ve výzkumu pro astronauty dostanou řádně zaplaceno. Úplná „válenda“ to však není
