Přeskočit na obsah

Všechny poklady světa

Naše srdce patří Česku, ale pro dobré zprávy se rádi vydáváme i za hranice. Hledáme všechny poklady světa, abychom se o všechnu tu krásu, hojnost a bohatství mohli podělit. Tady je, ať již jsou to mince, prastaré objevy archeologie či přírodní divy, překládáme všechny poklady světa.

Chutná jako avokádo, ale je to ecovado. A má původ v Británii

Avokádo nabízí vedle krémové konzistence a jemné chuti i cenné živiny. Lahodný plod je tak oblíbeným po celém světě, dokonce se stal módní záležitostí, bohužel však na úkor biodiverzity a vody v krajině. Britská designérka Arina Shokouhi navrhla udržitelnou alternativu. Z lokálních surovin vytvořila ekologické avokádo, ecovado.

Nečekaný objev: Kateřinská jeskyně jako dílna penězokazců

Moravský kras u Blanska ukrývá řadu tajemství. Díky práci speleologů, geologů nebo archeologů některá z krasových tajemství tu a tam odhalíme. Několikaletý výzkum Kateřinské jeskyně v Moravském krase a pozoruhodné odhalení nejstarší jeskynní kresby na území Česka. Navazující archeologický výzkum, vůbec první ve vnitřních prostorách jeskyně, přinesl navíc nečekané překvapení – důkazy o zdejších penězokazcích.