Přeskočit na obsah

Všechny poklady světa

Naše srdce patří Česku, ale pro dobré zprávy se rádi vydáváme i za hranice. Hledáme všechny poklady světa, abychom se o všechnu tu krásu, hojnost a bohatství mohli podělit. Tady je, ať již jsou to mince, prastaré objevy archeologie či přírodní divy, překládáme všechny poklady světa.

Diamantová pláž, Island

„Gejzíry“ diamantů: Pohyb zemských desek nevyvolává jen sopečné erupce. Někdy může dle vědců na povrch chrlit i drahokamy

Britští vědci se vydali hluboko ke středu Země a 500 milionů let zpět, aby objevili vzorec, dle kterého dochází k masivním erupcím s „gejzíry“ diamantů. Využili přitom pokročilé počítačové modely, aby objasnili nestability materiálů hluboko v zemské kůře a lokalizovali erupce s velkým výbušným potenciálem.

Řím

Jako by tady toho bylo málo. Archeologové z Říma hlásí výjimečný objev, pochází z dob, kdy vládl císař Nero

I tisíc let po své smrti zůstává Nero jedním z nejslavnějších vládců Říma. Vládl přitom od 13. října roku 54, svých sedmnácti let, jen do svých třiceti, kdy byl donucen k sebevraždě. Psal se rok 68. Přestože vrah své vlastní matky a nejméně jedné manželky proslul zejména svou krutostí, byl to také milovník hudby a umění s vlastním divadlem. A právě pozůstatky Neronova divadla měli nyní v Římě objevit.

Had Titanoboa

Největší had, který kdy obýval planetu, byl jako Tyranosaurus rex. Měl hororový zjev, ale byl skutečný

V amazonských pralesech se dnes tiše plazí mohutná, až devítimetrová anakonda zelená, která s hmotností až 250 kilogramů představuje největšího hada žijícího na Zemi. Přesto se zdaleka nevyrovná svému prehistorickému příbuznému pojmenovanému Titanoboa cerrejonensis, proti tomu je asi jen třetinová. Titanoboa mohl vážit i mnoho přes tunu. Obrovské tělo provázela obrovská síla, se kterou se věnoval lovu pravěkých krokodýlů.

Habešská kočka, Abyssinian Cat

Příběh neposedné kočky se zaječí srstí, která údajně pamatuje dobu faraónů. A stojí jako (menší) poklady z pyramid

Temperamentní kočičí plemeno, které uhrane na první pohled zářivýma očima a zaujme nezaměnitelnou „divokou“ barvou srsti. To je habešská kočka neboli abesínská kočka, Abyssinian cat, která se pro svoji srst, ne nepodobnou srsti zaječí, označuje jako bunny cat, tedy zaječí kočka. Jde o plemeno mimořádně zajímavé, jednak vzhledem, jednak historií, jednak svéhlavou povahou.