Přeskočit na obsah

Poprvé v historii můžete v Safari parku obdivovat malé cibetky

  • od

V Pavilonu šelem Joy Adamsonové Safari parku Dvůr Králové nad Labem se ukazují unikátní čtyřčata cibetky africké. Nenechte si tuto raritu ujít! Hned čtyři mláďata cibetky africké se narodila 5. dubna 2022. Pro milovníky zvířat je to velká událost: v Česku a na Slovensku dosud lidé nikdy nemohli takto mladé cibetky africké vidět!

Unikátní mláďata

Čtyři mladé cibetky sílí každým dnem a – v závislosti na jejich aktivitě a štěstí – je mohou lidé obdivovat ve vnitřní expozici pavilonu naproti gepardům. Mláďata již tráví s matkou relativně dost času mimo skrytou porodní boudu. Nejlepší čas je pozorovat nastává brzy ráno, mezi druhou a čtvrtou odpoledne a později k večeru. „Cibetky rychle rostou, a tak je třeba vyrazit se na ně podívat co nejdříve. Každým dnem se mění,“ popisuje zooložka Gabriela Linhart.

Pro safari park nejde o úplnou premiéru. Vůbec poprvé se tu cibetky africké narodily loni. Vrh ale přišel na svět v zázemí a skupina se do přístupné části areálu stěhovala až mnohem později. Protože nikde jinde v zemi se dosud odchov nepodařil, je současná situace zcela mimořádná. V sousedství expozice samice Tiky s mláďaty mohou lidé vidět i otce, samce Tabariho.

Cibetky africké v přírodě trpí kvůli úbytku přirozeného prostředí, přímého lovu pro maso i kožešinu nebo odchytu pro farmové držení kvůli získávání cibetu či cibetkové kávy. V zoologických zahradách jsou naprostou raritou. Chová je méně zahrad než například pandy velké, podle systému ZIMS jsou k vidění v devíti zoo na planetě. Safari park chová 7 zvířat, nejvíc ze všech.

TISKOVÁ ZPRÁVA

KOČIČÍ NOVINY filtrují dobré zprávy. Zajímají nás i zprávy odjinud, dobré tiskové zprávy, pozitivní informace. Business nevynecháváme, ani PR články. Hledáme to dobré, také v oblasti komerčních sdělení, v komerční nabídce, především pokud jde o produkty a služby pro kočky, chovatele koček a milovníky zvířat obecně. Tento článek představuje právě Komerční sdělení, PR text. Nejde o redakční obsah, vznikl jako (tisková) zpráva odjinud.

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *