Přeskočit na obsah

Kukačky II: „Prosím tě, klid. Buď se stěhuju, nebo jdu bručet.“

Páteční večer opět patří seriálu Kukačky, tentokrát deváté epizodě, ve které Veronika z OSPODu označí jediného stresora. Tím je dle ní David, který údajně bude vždy v rodinách vyvolávat konflikty. Tereza se ho zastává, když přiznává, že za všechno, co se děje, David rozhodně nemůže. Ten je přesto připravený nést odpovědnost, což dokládají jeho slova směřovaná k bratrovi: „Prosím tě, klid. Buď se stěhuju, nebo jdu bručet.“

Kukačky 2

Foto: Seriál Kukačky II, Michal Isteník, zdroj: Miroslav Kučera, Česká televize

Pořád je horko

Davic (Michal Isteník) je jedna z klíčových postav druhé řady seriálu. Zatímco převážnou většinu první řady byl za hrdinu, nyní je viníkem. Zlobí se na něho téměř všichni, přestože je to čestný a dobromyslný člověk, který je oddaný své rodině, resp. rodině svého bratra. Byl to také oblíbený a uznávaný ředitel školy, právě té, kde nyní kluci dost zlobí.

Sice s dobrým úmyslem, přesto David provedl neobhajitelný čin a nyní musí nést jeho následky. Jak náročné to bude, rozhodne soud, ale na to si budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat. Nejspíš si také budeme muset počkat na rozuzlení příběhu o tom, proč matka Terezy opustila své malé dítě, anebo milostných eskapád nastávající matky Marcely.

Možná budeme i trpělivě čekat, že rodině Martina, nebo alespoň jemu samotnému, dojde, že stěhování do Prahy není cesta. Anebo ano? Jakkoli, bez trpělivosti se Kukačky, resp. diváci Kukaček, neobejdou. Jak říká v úvodu David, chce to hlavně klid.

Video YouTube: Kukačky II, trailer

Všechno má svůj čas

Stejně jako se nedá urychlit soudní řízení, nedá se mávnout čarovným proutkem a vyřešit sváry kluků a jejich rodin. Všechno má svůj čas. Přestože se seriál Kukačky natahuje až do podoby telenovely, má svůj konec, v třinácté epizodě. V reálném životě někdy nemáme k rozřešení náročných situací ani tu vidinu konce, a tak se takový trénink trpělivosti v podobě seriálu Kukačky může v praxi hodit každému z nás.

Kukačky 2, epizoda 9

Foto: Seriál Kukačky II, zdroj: Miroslav Kučera, Česká televize

O článku: Kukačky II: „Prosím tě, klid. Buď se stěhuju, nebo jdu bručet.“

ZDROJE A DALŠÍ INFORMACE

Kukačky II: „Prosím tě, klid. Buď se stěhuju, nebo jdu bručet.“

,

Páteční večer opět patří seriálu Kukačky, tentokrát deváté epizodě, ve které Veronika z OSPODu označí jediného stresora. Tím je dle ní David, který údajně bude vždy v rodinách vyvolávat konflikty. Tereza se ho zastává, když přiznává, že za všechno, co se děje, David rozhodně nemůže. Ten je přesto připravený nést odpovědnost.

Internet: /1/ iVysílání ČT, /2/ ČSFD.cz, /3/ Aktuálně.cz, /4/ iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *