Přeskočit na obsah

Lagerfeldova kočka na Met Gala 2023: Nakonec dorazila jenom plyšová. Do kostýmu se navlékl slavný herec

Letošní ročník prestižní módní akce Met Gala byl věnovaný legendárnímu návrháři, spojenému se značkami Chanel nebo Fendy. Karl Lagerfeld proslul láskou k bílé a černé, perlám, diamantům, především však láskou ke své kočce plemene Birma. Právě kočka Choupette měla na červeném koberci zazářit jako největší celebrita. Ta ale nakonec raději zůstala v klidu a pohodě doma, jak stálo v prohlášení na oficiálním instagramovém účtu Choupette (ano, kočka má svůj instagram).

Kočka birma

Ilustrační foto: Posvátná kočka birma, plemeno Choupette, zdroj: Unsplash.com

Slavná kráska slavného návrháře

„Je to slavná kráska,“ prohlásil v rozhovoru pro Women’s Wear Daily Karl Lagerfeld/3/. Pro Vanity Fair později dodal, že kdyby to bylo legální, vzal by si ji./4/ Kočku také dostatečně zajistil, a tak i po Lagerfeldově odchodu žije honosný život hýčkaného domácího mazlíčka. Stále patří do světa celebrit, jak dokazují například její snímky s Kim Kardashian. 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Kim Kardashian (@kimkardashian)

Kim Kardashian se na Met Gala objevila v šatech Schiaparelli ze šňůr a perel, doplněnými korzetem tělové barvy. Inspiraci na Met Gala přitom měla čerpat v Paříži, kanceláři Lagerfelda ve společnosti kočky Choupette. Snímky z návštěvy zveřejnila Kim na svém instagramu./5/

Choupette na Met Gala

Kočka Choupette zůstává živým kočičím ztělesněním odkazu Lagerfelda. Proto také v nedávné poctě Vogue Lagerfeldovi zdobila náruč Naomi Campbell./6/ Proto také na Met Gala obdržela pozvánku dříve než některé celebrity včetně zmiňované Kim Kardashian (psali jsme tady). Proto se také objevila na červeném koberci, ačkoliv nikoliv skutečná.

Pravá Choupette nakonec zůstala v Paříži a svoji neúčast na Met Gala zdůvodnila v instagramovém prohlášení (v originále v angličtině a francouzštině) na účtu Choupett Officiel/7/:

„Milionové díky vám všem, mým fanouškům, milovníkům zvířat a obdivovatelům mého táty. Všichni jste projevili to nejlaskavější nadšení a bezpodmínečnou podporu, říkám MERCI! Mnoho lidí mě pozvalo, abych se prošla po červeném koberci Met Gala 2023 na poctu tátovi, ale raději jsme zůstali v klidu a pohodě doma. Vzdáváme hold mému tátovi každý den od jeho odchodu a jsme velmi dojati, že můžeme sledovat další den/událost, která mu vzdává hold také. S láskou, navždy Choupette.“

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Met Gala (@metgalaoffical)

Přes oficiální prohlášení Choupette Lagerfeldova birma na Met Gala 2023 přece jenom byla. Plyšový kostým kočky Choupette na červený koberec vynesl herec Jared Leto./8/ Vlečkou z hedvábného šifonu, která připomínala plyš, zaujal i Jeremy Pope. Měla na sobě totiž ručně kreslenou ilustraci samotného Lagerfelda.

ZDROJE A DALŠÍ INFORMACE

Lagerfeldova kočka na Met Gala 2023: Nakonec dorazila jenom plyšová. Do kostýmu se navlékl slavný herec

Letošní ročník prestižní módní akce Met Gala byl věnovaný legendárnímu návrháři, spojenému se značkami Chanel nebo Fendy. Karl Lagerfeld proslul láskou k bílé a černé, perlám, diamantům, především však láskou ke své kočce plemene Birma. Právě kočka Choupette měla na červeném koberci zazářit jako největší celebrita.

Internet: /1/ Elle.cz, /2/ NYTimes.com, /3/ WWD.com, /4/ VanityFair.com, /5/ Instagram Kim Kardashian, /6/ Vogue.com, /7/ Instagram Choupette Officiel, /8/ Instagram Met Gala Official, /9/ NYPost.com, /10/ DailyMail.co.uk

Velká bílá kočka Maine Coon

Největší kočky světa

Ohromí nejen velikostí…

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *