Přeskočit na obsah

Natalie Woodová: Celý život žila ve strachu. Karty jí předpověděly slávu, ale i smrt v temné vodě. A tak se stalo

Česká televize do prázdninového programu zařadila i tragický příběh slavné hollywoodské herečky, kterou svět znal jako Natalii Woodovou. Narodila se ruským imigrantům jako Natalija Nikolajevna Zacharenko a její manipulativní despotická matka se postarala o to, aby se stala filmovou hvězdou. Na filmovém plátně se objevila již jako čtyřletá a od té doby se vše podřizovalo její kariéře. Matka jí nedovolila hrát si s dětmi. Nedopřála jí dětství, zato v ní od malička budovala všemožné strachy, přes které roztomilou holčičku, dospívající dívku a nakonec i ženu ovládala.

Natalie Woodová (Justine Waddellová)

Foto: Justine Waddellová jako Natalie Woodová ve snímku Životní příběh Natalie Woodové, zdroj: Česká televize (koláž)

Psychiatři nepomáhali

Životní příběh Natalie Woodové, který jako dvoudílnou sérii divákům předkládá Česká televize (aktuálně dostupná v iVysílání ČT), je příběhem filmové ikony, naplněný úspěšnými snímky, ale i smutnou realitou prosycenou věčnými strachy, pocity osamělosti, nenaplněnou touhou i pokusem o sebevraždu.

Psychiku, kterou od malička narušovala matka, aby mohla řídit život Natalie, psychiatři do pořádku dát nedokázali. Přesto Natalie zářila na filmových plátnech a ve 40. a 50. letech patřila mezi nejobsazovanější americké herečky. První ze tří nominací na Oscara získala již jako sedmnáctiletá, když se objevila vedle Jamese Deana ve filmu Rebel bez příčiny. V řadě oceňovaných filmových počinů stojí také West Side Story nebo Třpyt v trávě, kde si zahrála psychicky narušenou dívku. Sama měla své démony, které utápěla v alkoholu i náruči řady milenců, mezi kterými byla i taková jména jako Frank Sinatra či Elvis Presley.

Již v osmnácti letech jí matka domluvila manželství. Natalie se vdala za osm let staršího herce Roberta Wagnera, s touhou po dítěti i matkou podporovaným strachem z porodu. Manželství s nevěrným a žárlivým manželem, do kterého stále zasahovala matka, nevydrželo.

Video YouTube: Životní příběh Natalie Woodové

Plavat se nikdy nenaučila

Natalie se ve svém příběhu nakonec dočká štěstí, když se jí narodí vytoužené dítě, dcera Nataša. Manželství s jejím otcem sice ztroskotá, ale ztracenou lásku by snad znovu mohla najít u svého prvního manžela, za kterého se vdává podruhé. Osud však míchá kartami dál… a bude naplněn.

Natalie se nikdy nenaučila plavat. Voda v ní celý život budí panickou hrůzu, přesto s chutí odpočívala na rodinné jachtě, kterou pojmenovali Třpyt. A tak ve svých 43 letech záhadně utonula u kalifornského ostrova Catalina za dosud nejasných okolností, když trávila čas na lodi se svým manželem a hereckým kolegou, údajně i milencem. Právě nešťastným koncem jejího příběhu americký film renomovaného režiséra Petera Bogdanoviche s Justine Waddellovou v hlavní roli začíná. Nechybí v něm ani reálné osobní fotografie, titulky časopisů, záběry z reálných situací či vyprávění těch, kteří Natalii zažili.

ZDROJE A DALŠÍ INFORMACE

Natalie Woodová: Celý život žila ve strachu. Karty jí předpověděly slávu, ale i smrt v temné vodě. A tak se stalo

Česká televize do prázdninového programu zařadila i tragický příběh slavné hollywoodské herečky, kterou svět znal jako Natalii Woodovou. Narodila se ruským imigrantům jako Natalija Nikolajevna Zacharenko a její manipulativní despotická matka se postarala o to, aby se stala filmovou hvězdou. Na filmovém plátně se objevila již jako čtyřletá a od té doby se vše podřizovalo její kariéře.

Internet: /1/ iVysílání ČT, /2/ ČeskáTelevize.cz, /3/ ČSFD.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *