Asi dvacítka pávů korunkatých v Zoo Ostrava se volně prochází po celém areálu. Občas jsou tak k vidění i v některém výběhu zvířat, kam přímo nepatří, ale prostě si sem jen tak zalétnou. Ano, k překvapení některých, pávi opravdu létají. Jejich let však nepatří k těm nejelegantnějším, jak uvádí přímo na webu Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava. O to vznešenější je jejich chůze…
Pávi baví
Tzv. polodivoký chov pávů v Zoo Ostrava přináší dotazy návštěvníků typu: „Neutekli vám pávi?“ Ostravští pávi se umí postarat o zpestření a kuriózní situace, které baví i samotné chovatele. Nedávno se dle facebookového příspěvku Zoo Ostrava pávi postarali také o pobavení personálu restaurace Saola v areálu Zoo Ostrava./1,2/
Restaurace v ostravské zoologické zahradě má během teplých dní dveře otevřené dokořán. A tak se jedno podzimní dopoledne v restauraci objevila i skupinka pávů. Ať již se sem vydali ze zvědavosti na průzkum, anebo si jenom zkrátili cestu, nepřišli tady k újmě.
„Ve stejném počtu jak přišli, tak i odešli,“ informuje Zoo Ostrava na svých facebookových stránkách./2/
Zvířata v Zoo Ostrava
V Zoo Ostrava co možná nejvíce podporují přirozené potřeby a projevy zvířat. To mimo jiné znamená i volně pobíhající pávy nebo minimální zásah do odchovů mláďat.
V roce 2013 byla v Zoo Ostrava otevřena nová moderní restaurace Saola s celoročním provozem, která je součástí obrovské proměny. V roce 2014 tady byl na ploše šesti hektarů se třemi rozsáhlými výběhy zahájen provoz safari, které obývá přes sto zástupců africké a asijské fauny.
Za pozornost v Zoo Ostrava stojí i Pavilon evoluce, který návštěvníkům poodhaluje evoluci na příkladu života v západní Africe. Je domovem více než dvou stovek zvířat, mezi kterými vévodí šimpanzi jako nejbližší příbuzní člověka. Žijí tady šimpanzi hornoguinejští, ale i kočkodani Dianini a další zástupci savců, ptáků, plazů, nozdratých, ryb, ale také bezobratlých živočichů.
Video YouTube: Pavilon evoluce v Zoo Ostrava, nové druhy
Zoologická zahrada a botanický park Ostrava
V září 2018 změnila ostravská zoo svůj oficiální název na Zoologická zahrada a botanický park Ostrava. Botanický směr ostravské zoo předurčilo i umístění v unikátní přírodní lokalitě Velkého ostravského lesa. Jedná o botanicky velmi cenné území, jak potvrdil i botanický výzkum. Vedle tří botanických stezek byl v Zoo Ostrava v průběhu let otevřen např. také Rododendron park s jednou z největších kolekcí rododendronů a azalek v Evropě nebo expozice Zahradní umění Dálného východu s kolekcí bonsají a ornamentálních stromů.
Vedle toho všeho v Ostravě na návštěvníky čekají i další zajímavé expozice, např. průchozí Voliéra Papua s pestrými zástupci papuánské ptačí fauny, Noční Tanganika s převráceným světelným režimem, kde jsou k vidění africké druhy zvířat s noční aktivitou, voliéry pro orly, výběh pro želvy ostruhaté, expozice Tsavo pro mangusty trpasličí a dikobrazy jihoafrické či voliéry pro sovy.
V poslední době tady vyrostly i expozice pro ohrožené druhy primátů – gibony bělolící a makaky lví. Po Pavilonu evoluce jde o největší největší stavbu v celé historii zoo.
O ČLÁNKU: Pávi se vznešeně prošli restaurací. V Zoo Ostrava vyznávají polodivoký chov
▼ZDROJE A DALŠÍ INFORMACE
Pávi se vznešeně prošli restaurací. V Zoo Ostrava vyznávají polodivoký chov
Asi dvacítka pávů korunkatých v Zoo Ostrava se volně prochází po celém areálu. Občas jsou tak k vidění i v některém výběhu zvířat, kam přímo nepatří, ale prostě si sem jen tak zalétnou. Ano, k překvapení některých, pávi opravdu létají. Jejich let však nepatří k těm nejelegantnějším, jak uvádí přímo na webu zoologické zahrady a botanického parku. O to vznešenější je jejich chůze…
Autorský článek vytvořený člověkem, s vrnivou kočičí podporou samozřejmě. Při tvorbě článku nebyla jakkoli využita umělá inteligence AI. Čerpá především z dostupných zdrojů:
Internet: /1/ ZooOstrava.cz, /2/ Facebook Zoo Ostrava, /3/ FaunaPortal.cz
ŘÍŠE ZVÍŘAT A ROSTLIN
Opustíme-li svoji lidskou omezenost a zaměření na sebe, podíváme-li se kolem, objevíme úchvatný svět plný zázraků. Zaměříme-li se na další obyvatele této planety, zjistíme, jak fascinující jsou a kolik se toho od nich můžeme učit. Pozitivní působení skýtají i obyčejné pokojové rostliny, květiny, stromy… zvířata na člověka fungují jako terapie, i jako pouhé obrázky přinášejí dávku radosti a potěšení. Potěšte se!
Pořádná dávka roztomilosti ve Dvoře Králové: Malé mládě hrocha
Přepočet kočičího věku na ten lidský: Víte, jak stará je ve skutečnosti vaše kočka?
Madagaskarská fosa nyní obývá i Pavilon šelem a plazů v Zoo Praha
Další pozoruhodný prvoodchov v Zoo Praha: Bércoun Petersův
Příběh neposedné kočky se zaječí srstí, která údajně pamatuje dobu faraónů. A stojí jako (menší) poklady z pyramid
Zoo Brno vrací do přírody sysly. Nová kolonie vzniká na Znojemsku
POZNÁTE JE? POZNÁTE MLÁDĚ NA OBRÁZKU?
Dejte zvířatům šanci
Nejenom ti naši domácí mazlíčci, kočky a psi, zvířata v naší blízkosti, ale právě ta člověku vzdálená nám ukazují jiný svět, jiný vesmír. Právě divoká zvířata se svými vrozenými schopnostmi pro život, život v celé své kráse a přirozenosti nás ohromí, dáme-li jim šanci.
Mládě surikaty se musí narodit správné matce, jinak má minimální šanci přežít. Gang je gang
Mládě lemura má jeden klíčový úkol: Nepustit se. Až ho matka setřese ze zad, má další: Hrát si
Mládě klokana má jen pár centimetrů. Rodí se po 38 dnech a okamžitě se musí vydat na cestu
NEJNOVĚJŠÍ DOBRÉ ZPRÁVY
Rozhodně nevíme všechno, věda (a příroda) ví… A my něco z té moudrosti zprostředkováváme. Naše nové články zkoumají vědecké objevy i divy přírody, zvířata divoká i domácí. Reportujeme o přírodním bohatství či bohatství přírody, sledujeme všechny poklady světa, ale i vesmírné dění, vše pro život v zenu.