Asi dvacítka pávů korunkatých v Zoo Ostrava se volně prochází po celém areálu. Občas jsou tak k vidění i v některém výběhu zvířat, kam přímo nepatří, ale prostě si sem jen tak zalétnou. Ano, k překvapení některých, pávi opravdu létají. Jejich let však nepatří k těm nejelegantnějším, jak uvádí přímo na webu Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava. O to vznešenější je jejich chůze…
Pávi baví
Tzv. polodivoký chov pávů v Zoo Ostrava přináší dotazy návštěvníků typu: „Neutekli vám pávi?“ Ostravští pávi se umí postarat o zpestření a kuriózní situace, které baví i samotné chovatele. Nedávno se dle facebookového příspěvku Zoo Ostrava pávi postarali také o pobavení personálu restaurace Saola v areálu Zoo Ostrava./1,2/
Restaurace v ostravské zoologické zahradě má během teplých dní dveře otevřené dokořán. A tak se jedno podzimní dopoledne v restauraci objevila i skupinka pávů. Ať již se sem vydali ze zvědavosti na průzkum, anebo si jenom zkrátili cestu, nepřišli tady k újmě.
„Ve stejném počtu jak přišli, tak i odešli,“ informuje Zoo Ostrava na svých facebookových stránkách./2/
Zvířata v Zoo Ostrava
V Zoo Ostrava co možná nejvíce podporují přirozené potřeby a projevy zvířat. To mimo jiné znamená i volně pobíhající pávy nebo minimální zásah do odchovů mláďat.
V roce 2013 byla v Zoo Ostrava otevřena nová moderní restaurace Saola s celoročním provozem, která je součástí obrovské proměny. V roce 2014 tady byl na ploše šesti hektarů se třemi rozsáhlými výběhy zahájen provoz safari, které obývá přes sto zástupců africké a asijské fauny.
Za pozornost v Zoo Ostrava stojí i Pavilon evoluce, který návštěvníkům poodhaluje evoluci na příkladu života v západní Africe. Je domovem více než dvou stovek zvířat, mezi kterými vévodí šimpanzi jako nejbližší příbuzní člověka. Žijí tady šimpanzi hornoguinejští, ale i kočkodani Dianini a další zástupci savců, ptáků, plazů, nozdratých, ryb, ale také bezobratlých živočichů.
Video YouTube: Pavilon evoluce v Zoo Ostrava, nové druhy
Zoologická zahrada a botanický park Ostrava
V září 2018 změnila ostravská zoo svůj oficiální název na Zoologická zahrada a botanický park Ostrava. Botanický směr ostravské zoo předurčilo i umístění v unikátní přírodní lokalitě Velkého ostravského lesa. Jedná o botanicky velmi cenné území, jak potvrdil i botanický výzkum. Vedle tří botanických stezek byl v Zoo Ostrava v průběhu let otevřen např. také Rododendron park s jednou z největších kolekcí rododendronů a azalek v Evropě nebo expozice Zahradní umění Dálného východu s kolekcí bonsají a ornamentálních stromů.
Vedle toho všeho v Ostravě na návštěvníky čekají i další zajímavé expozice, např. průchozí Voliéra Papua s pestrými zástupci papuánské ptačí fauny, Noční Tanganika s převráceným světelným režimem, kde jsou k vidění africké druhy zvířat s noční aktivitou, voliéry pro orly, výběh pro želvy ostruhaté, expozice Tsavo pro mangusty trpasličí a dikobrazy jihoafrické či voliéry pro sovy.
V poslední době tady vyrostly i expozice pro ohrožené druhy primátů – gibony bělolící a makaky lví. Po Pavilonu evoluce jde o největší největší stavbu v celé historii zoo.
O ČLÁNKU: Pávi se vznešeně prošli restaurací. V Zoo Ostrava vyznávají polodivoký chov
▼ZDROJE A DALŠÍ INFORMACE
Pávi se vznešeně prošli restaurací. V Zoo Ostrava vyznávají polodivoký chov
Asi dvacítka pávů korunkatých v Zoo Ostrava se volně prochází po celém areálu. Občas jsou tak k vidění i v některém výběhu zvířat, kam přímo nepatří, ale prostě si sem jen tak zalétnou. Ano, k překvapení některých, pávi opravdu létají. Jejich let však nepatří k těm nejelegantnějším, jak uvádí přímo na webu zoologické zahrady a botanického parku. O to vznešenější je jejich chůze…
Autorský článek vytvořený člověkem, s vrnivou kočičí podporou samozřejmě. Při tvorbě článku nebyla jakkoli využita umělá inteligence AI. Čerpá především z dostupných zdrojů:
Internet: /1/ ZooOstrava.cz, /2/ Facebook Zoo Ostrava, /3/ FaunaPortal.cz
ŘÍŠE ZVÍŘAT A ROSTLIN
Opustíme-li svoji lidskou omezenost a zaměření na sebe, podíváme-li se kolem, objevíme úchvatný svět plný zázraků. Zaměříme-li se na další obyvatele této planety, zjistíme, jak fascinující jsou a kolik se toho od nich můžeme učit. Pozitivní působení skýtají i obyčejné pokojové rostliny, květiny, stromy… zvířata na člověka fungují jako terapie, i jako pouhé obrázky přinášejí dávku radosti a potěšení. Potěšte se!
Narodil se císařským řezem, takže je to Císař. Miniprimát ze Zoo Olomouc se zatím drží máminy „sukně“
Malý vodní brouk porušuje fyzikální zákony. Nová studie objasňuje, jak to dělá
Bělouši na dánském dvoře mají český původ. Národní hřebčín Kladruby je sem poprvé poslal již před 30 lety
Vědecký pokrok pádí vpřed, příroda je stále neprobádaná. Zatím známe méně než 20 % rostlin a živočichů
Už to začalo. V zoo hlásí první přírůstky. Tyto jsou z Jihlavy, původně z Uruguaye
Pravděpodobnost, že by se americký lesňáček objevil na anglickém dvorku, je mizivá. A přece se stalo
POZNÁTE JE? POZNÁTE MLÁDĚ NA OBRÁZKU?
Dejte zvířatům šanci
Nejenom ti naši domácí mazlíčci, kočky a psi, zvířata v naší blízkosti, ale právě ta člověku vzdálená nám ukazují jiný svět, jiný vesmír. Právě divoká zvířata se svými vrozenými schopnostmi pro život, život v celé své kráse a přirozenosti nás ohromí, dáme-li jim šanci.
Mládě surikaty se musí narodit správné matce, jinak má minimální šanci přežít. Gang je gang
Mládě lemura má jeden klíčový úkol: Nepustit se. Až ho matka setřese ze zad, má další: Hrát si
Mládě klokana má jen pár centimetrů. Rodí se po 38 dnech a okamžitě se musí vydat na cestu
NEJNOVĚJŠÍ DOBRÉ ZPRÁVY
Rozhodně nevíme všechno, věda (a příroda) ví… A my něco z té moudrosti zprostředkováváme. Naše nové články zkoumají vědecké objevy i divy přírody, zvířata divoká i domácí. Reportujeme o přírodním bohatství či bohatství přírody, sledujeme všechny poklady světa, ale i vesmírné dění, vše pro život v zenu.