Přeskočit na obsah

Netradiční večerní prohlídka Betléma v Hlinsku

  • od

V pátek 15. září 2023 se od 19.00 hodin uskuteční v památkové rezervaci lidové architektury Betlém v Hlinsku netradiční večerní prohlídka včetně komentovaných prohlídek a workshopů s názvem Betlémská muzejní noc.

Betlémská muzejní noc

„Oživeny budou vybrané objekty areálu. Návštěvníci se mohou těšit na komentované prohlídky výstavy Probuzený poklad aneb výroba žinylkových textílií na Hlinecku s tkalcem Josefem Fidlerem spojené s prohlídkou jeho Tkalcovny na Betlémě i ukázky síťování, zpracování vlny či draní peří. Dozví se také, jak si naši předkové poradili bez dnešní pračky nebo žehličky. Pro děti i dospělé je navíc připravená výtvarná dílnička, ve které si budou moci obléknout papírové panenky,“ uvedla Magda Křivanová, ředitelka Muzea v přírodě Vysočina.

Vstup do areálu je po celý večer zdarma. Program Betlémská muzejní noc se koná od 19.00 do 22.00 hodin.

Program

  • Domek čp. 178 – Komentovaná prohlídka výstavy Probuzený poklad aneb výroba žinylkových textilií na Hlinecku s tkalcem Josefem Fidlerem a Tkalcovny na Betlémě, začátek komentované prohlídky v 19.15 a 20.45 hodin
  • Domek čp. 180 (pokladna, prodejna upomínkových předmětů) – Výtvarná dílnička pro děti i dospělé
  • Domek čp. 62 – Draní peří
  • Domek čp. 159 – Ukázka techniky síťování
  • Domek čp. 158 – Povídání o praní a žehlení
  • Domek čp. 161, světnice – Plstění ovčí vln
  • Domek čp. 161, stodola – Zpracování vlny a předení na kolovrátku

Národní muzeum v přírodě

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace, vzniklo koncem roku 2018 a sdružuje čtyři muzea, dvě z nich jsou v Čechách a dvě na Moravě. Jejich poslání je dokumentovat, ochraňovat a uchovávat více než dvě stě let historie lidového stavitelství a přibližovat způsob života na venkově. Každé z nich odráží kulturu jiného regionu a je proto jedinečné.

TISKOVÁ ZPRÁVA

KOČIČÍ NOVINY filtrují dobré zprávy. Zajímají nás i zprávy odjinud, dobré tiskové zprávy, pozitivní informace. Business nevynecháváme, ani PR články. Hledáme to dobré, také v oblasti komerčních sdělení, v komerční nabídce, především pokud jde o produkty a služby pro kočky, chovatele koček a milovníky zvířat obecně. Tento článek představuje právě Komerční sdělení, PR text. Nejde o redakční obsah, vznikl jako (tisková) zpráva odjinud.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *