Přeskočit na obsah

Kameníčkův grunt v Příkazích opět ožije. Bude vonět podzimem

  • od

Zemědělské stroje, ukázky zpracování zeleniny, podzimní výstava toho, co se urodilo, ale i pouštění draků. Také to nabídne celodenní program v Hanácké muzeum v přírodě v Příkazích na Olomoucku. V sobotu 16. září 2023 se tam uskuteční akce nazvaná Podzim na hanáckém gruntu.

Podzim na hanáckém gruntu

„Na letošní podzim jsme pro návštěvníky připravili nový program, který by je měl seznámit s každodenním životem a prací našich předků na hanáckém statku v čase babího léta a přicházejícího podzimu,“ uvedl Petr Vodešil, vedoucí Hanáckého muzea v přírodě v Příkazích.

Příchozí se tady seznámí s typickými podzimními činnostmi na statku. K vidění budou zemědělské stroje, nástroje a nářadí, které statkáři pomáhaly při sklizni a úpravě pole na podzim. Připravené budou i ukázky sušení ovoce nebo zpracování zelí a mrkve, což si mohou zájemci sami vyzkoušet.

„Kromě toho program nabídne výrobu a zdobení papírových dráčků a také možnost pouštění draků na poli za stodolou. K vidění bude výstava ‘PODZÊM – aneb co se ôrodilo‘, chybět nebudou komentované prohlídky, voňavé regionální speciality z naší kuchyně a k poslechu bude hrát konická hudební skupina Tekutá švestka,“ popsal program Josef Urban, kurátor sbírky Hanáckého muzea v přírodě.

Až do 30. září pak mají návštěvníci ještě příležitost prohlédnout si v patře Kameníčkova gruntu výstavu Zranitelné stavební dědictví, která doplňuje v loňském roce transferovanou stodolu ze Skaličky.

Podzim na hanáckém gruntu se koná v sobotu 16. září od 10 do 16 hodin. 

Hanácké muzeum

Areál Hanáckého muzea v přírodě je jedinečným dokladem hliněného lidového stavitelství z oblasti Hané. Muzeum se skládá ze tří špaletových stodol z první poloviny 19. století a jedné stodoly z roku 1987, na které navazuje zahrada s ovocnými stromy a kompletní hanácký statek s obytnou a hospodářskou částí z roku 1876. Na jaře 2022 muzeum doplnila roubená stodola z 16. století, jedna z nejstarších dřevěných staveb na území České republiky. Hanácké muzeum v přírodě je organizační složkou Národního muzea v přírodě se sídlem v Rožnově pod Radhoštěm.

TISKOVÁ ZPRÁVA

KOČIČÍ NOVINY filtrují dobré zprávy. Zajímají nás i zprávy odjinud, dobré tiskové zprávy, pozitivní informace. Business nevynecháváme, ani PR články. Hledáme to dobré, také v oblasti komerčních sdělení, v komerční nabídce, především pokud jde o produkty a služby pro kočky, chovatele koček a milovníky zvířat obecně. Tento článek představuje právě Komerční sdělení, PR text. Nejde o redakční obsah, vznikl jako (tisková) zpráva odjinud.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *