Přeskočit na obsah

Hnízdo: Jeden z nejúspěšnějších slovenských seriálů trumfne i ty české

Česká televize aktuálně vysílá slovenský psychologický seriál s kriminální zápletkou Hnízdo (Hniezdo) s podtitulem: Skutečné štěstí je nalézt domov. Jde o mozaiku postav s vzájemně propojenými životy a několika klíčovými motivy, z nichž každý je zajímavý. Ústředním bodem je přitom nevinný novorozenec. Název seriálu odkazuje na babybox, na Slovensku označovaný jako Hniezdo.

Seriál Hnízdo
Foto: Seriál Hnízdo, Zuzana Kubovčíková Šebová, Marek Geišberg, zdroj: Česká televize, RTVS

Když osud zamíchá kartami

V seriálu Hnízdo se toho děje hodně, přitom žádná z linek není nijak ošizená nebo přespříliš zjednodušená. Máme možnost detailně sledovat emocionální smrště, láskyplné projevy, lži a výmysly, rozumové i naprosto iracionální počínání hlavních hrdinů. Prožíváme s nimi takřka živě jejich životní trable i to, jak se je snaží více či méně úspěšně řešit. Současně rozkrýváme události, které není možné utajit, ač se o to postavy v čele se Soňou Norisovou jako Kristínou Važanovou všemožně snaží.

Milující manželka a matka dvou dětí Kristína sice dokáže utajit nechtěné těhotenství, kvůli rodině se rozhodne nemanželského dítěte po anonymním porodu vzdát, ale zdravotní komplikace její tajemství odhalí. Tím se však pouze rozehrává kolotoč událostí, které podstatně zamíchají kartami osudu zapojených aktérů. A nejde jenom o rodinu Kristíny.

Příběhy postav jsou částečně založené na skutečných zážitcích režiséra Braňa Mišíka. Natáčelo se také ve skutečné porodnici. A přestože tvůrci seriálu měli ve spolupráci se zdravotníky vytipovaný noční čas, kdy je nejméně porodů, nakonec právě v termín natáčení padl v porodnici v počtu porodů rekord. I tak si osud s lidmi zahrává.

Video YouTube: Seriál Hnízdo, trailer

Seriál, jak má být

Seriál Hnízdo má na ČSFD skvělé hodnocení 79 procent a mnoho pochvalných recenzí. Recenze oceňují herecké výkony, vynikající režii, silný scénář, zajímavé motivy, hudební složku, ale i důstojný konec./1/

Druhá polovina seriálu, která je v programu České televize aktuálně před námi, přitom nabírá i charakter krimi. To celé televizní dílo příjemně zpestřuje a dodává mu na dramatičnosti. Seriál je aktuálně dostupný také online v iVysílání České televize.

Seriál Hnízdo

Seriál Hnízdo, Soňa Norisová, zdroj: Česká televize, RTVS

O článku: Hnízdo: Jeden z nejúspěšnějších slovenských seriálů trumfne i ty české

ZDROJE A DALŠÍ INFORMACE

Hnízdo: Jeden z nejúspěšnějších slovenských seriálů trumfne i ty české

,

Česká televize aktuálně vysílá psychologický seriál s krimi zápletkou Hnízdo (Hniezdo). Jde o mozaiku postav s vzájemně propojenými životy a několika klíčovými motivy. Ústředním bodem je přitom nevinný novorozenec. Název seriálu odkazuje na babybox, na Slovensku označovaný jako Hniezdo.

Internet: /1/ ČSFD.cz, /2/ ČeskáTelevize.cz, /3/ RTVS.sk

Redaktorka Kočičí noviny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *