Přeskočit na obsah

Vítejte v Bradavicích. Nejočekávanější hra roku, která zve do kouzelnického světa Harryho Pottera, je tady

Hra ze světa Harryho Pottera Hogwarts Legacy budí emoce už dlouho. A zdaleka nejde jenom o očekávání herních fanoušků. Přestože je postavená na pohádkovém příběhu J. K. Rowlingové, vzbuzuje větší odpor než kdejaký krvák, ba dokonce horor. Důvodem je vyjádření J. K Rowlingové k problematice transgender osob. Z připravované hry se stala velká společenská kauza. Nyní však konečně nastal čas na samotnou hru. Vítejte v Bradavicích!

Hogwarts legacy
Hogwarts Legacy, zdroj: Portkey Games

Vzhůru do kouzlení!

Majitelé limitované edice se za kouzlením mohou do Bradavic ve hře Hogwarts Legacy již vydat, brány mají od úterý 7. února 2023 otevřené. Klasická edice se na Xbox Series, PlayStation 5 a PC otevírá v pátek 10. února.

Milovníkům RPG s otevřenými světy nabídne hra hodiny a hodiny zábavy v důmyslně propracovaném kouzelnickém světě. Vyzývá k prozkoumávání čarodějnické školy se všemi jejími tajnými pokoji, chodbami, schodišti a zahradami. Láká na kouzlení a máchání magickými proutky a nechybí ani létání na koštěti. Díky mapě světa se lze přesouvat po celém údolí od břehu moře až po hory na opačné straně hradu.

Video YouTube: Hogwarts Legacy, trailer

Když jde o magii, kočka nemůže chybět

Hra je příležitost užít si kouzlení se vším všudy, dokonce si tady můžete i pohladit kočku. Když jde o magii, kočka nemůže chybět. Tvůrci Hogwarts Legacy si nenechali ujít příležitost stát se součástí fenoménu CYPTD, tedy Can You Pet the Dog? Ačkoli v tomto případě nejde o psa, ale o kočku. Ta se do světa kouzel přece jen hodí víc.

Nutno podotknout, že kvůli zmiňované kauze s vyjádřením Rowlingové zapojením kočky vyvolali tvůrci hry negativní reakci autora CYPTD Tristana Coopera, který nechce být spojován z radikálním feminismem. To nic nemění na tom, že si kočku ve hře skutečně pohladíte.

Recenze aneb chvála magické atmosféře

Příznivce Harryho Pottera a nadšence herního světa zajímá více než to, kdo co kdy řekl, především možnost reálného, resp. virtuálního dobrodružství a magie. A tu Hogwarts Legacy skýtá vrchovatě. Po dalekosáhlých diskusích jsou již také venku první recenze, které hru až na drobné výtku vychvalují místy do nebes.

Obrovská hra, možná ne tak monstrózní, jako poslední díly série Assassin’s Creed, přesto zhmotnění snu všech, kteří někdy snili o tom, že prozkoumají Bradavice. Tak vidí Hogwarts Legacy recenze na Vortex. Jedním slovem nádhera./2/

Přes pár viditelných neduhů má být Hogwarts Legacy hodně zábavná hra, také dle recenze Ondřeje Martinů na serveru iDnes. „Zastavte se U Tří košťat, prohlédněte si kouzelnický hrad osvětlený měsícem, zaleťte si na koštěti až k moři,“ nabádá recenze./3/

Hra snů

Vypadá jako hra snů o Harrym Potterovi, která dokáže splnit fantazie fanoušků mladého čarodějnického učně, na kterou čekali dvě desetiletí, píše Forbes./4/

Nezbývá, než se do světa Harryho Pottera vypravit a udělat si vlastní úsudek.

Hogwarts legacy

Foto: Hogwarts Legacy, zdroj: Portkey Games

O článku: Vítejte v Bradavicích. Nejočekávanější hra roku, která zve do kouzelnického světa Harryho Pottera, je tady

ZDROJE A DALŠÍ INFORMACE

Vítejte v Bradavicích. Nejočekávanější hra roku, která zve do kouzelnického světa Harryho Pottera, je tady

,

Hra ze světa Harryho Pottera Hogwarts Legacy budí emoce už dlouho. Přestože je postavená na pohádkovém příběhu J. K. Rowlingové, vzbuzuje větší odpor než kdejaký krvák, ba dokonce horor. Z připravované hry se stala velká společenská kauza. Nyní však konečně nastal čas na samotnou hru. Vítejte v Bradaviccíh!

Internet: /1/ Hogwartslegacy.com, /2/ Vortex.cz, /3/ iDnes.cz, /4/ Forbes.com, /5/ Deltiasgaming.com, /6/ Viteal.cz

Redaktorka Kočičí noviny

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *