Přeskočit na obsah

Kate a William stojí v pozadí za korunovací krále Karla III. a skandály Harryho a Meghan. Přitom dnes slaví výročí své pohádkové svatby

Korunovace krále Karla III., operace Golden Orb (v překladu Zlaté jablko), se blíží. Proběhne 6. května 2023 a již nyní ji celý svět detailně sleduje. Plánování běží na plné obrátky a množí se i spekulace související s účastí kontroverzního prince Harryho, který se svou manželkou Meghan nenechal v uplynulých letech na královské rodině nit suchou. Ve stínu honosné korunovace i kontroverzního páru Harry a Meghan slaví Kate a William výročí své svatby. Proběhla 29. dubna 2011.

Slavnostní Londýn

Ilustrační foto: Slavnostní Londýn, zdroj: Pixabay.com

Svatba století

Byl to lehce oblačný den, který se zapsal do dějin Velké Británie. Catherine Elizabeth Middleton, budoucí vévodkyně z Cambridge, řekla ano prvorozenému princovi Williamovi, synovi tehdejšího prince z Walesu, dnešního krále Karla III.

Obřad, na kterém nemohla chybět ani královna Alžběta II., proběhl ve Westminsterské katedrále. Na televizních obrazovkách ho tehdy sledovalo asi šestadvacet milionů Britů a další stovky milionů diváků po celém světě.

Video YouTube: Královská svatba Kate a Williama

Kate oblékla bílé krajkované svatební šaty, kterou pro ni na míru ušili pod značkou Alexander McQueen. Již tehdy se dalo tušit, že si princ William vybral správně. Během následujících let Kate jako vévodkyně z Cambridge dokonale zapadla do královské rodiny a stala se také jednou z jejich nejoblíbenějších členů. Současně obstála jako matka tří dětí, pokračovatelů panovnické dynastie a dalších následovníků trůnu.

Budoucí král a královna

Loni, hned ve svém prvním oficiálním projevu po skonu královny Alžběty II. král Karel III. připomněl, že se jeho nejstarší syn stává následovníkem trůnu. Spolu s Kate tak William jako budoucí král získal několik dalších historických titulů, především tituly princ z Walesu a vévoda z Cornwallu. Z Kate se stala princezna z Walesu, jak byla svého času i princezna Diana, matka Williama a Harryho.

Přestože nyní stojí tak trochu v pozadí za obřadem korunovace, stojí láska budoucích následovníků trůnu Kate a Williama, zpečetěná svatbou 29. dubna 2011, za připomenutí. Přestože se ani jejich příběh nevyhýbá skandálním titulkům bulvárních plátků, celých dvanáct let spolu zvládají s královskou grácií.

ZDROJE A DALŠÍ INFORMACE

Kate a William stojí v pozadí za korunovací krále Karla III. a skandály Harryho a Meghan. Přitom dnes slaví výročí své pohádkové svatby

Korunovace krále Karla III. se blíží. Proběhne 6. května 2023 a již nyní ji celý svět detailně sleduje. Plánování běží na plné obrátky. Ve stínu honosné korunovace i kontroverzního páru Harry a Meghan slaví Kate a William výročí své svatby. Proběhla 29. dubna 2011.

Internet: /1/ Forbes.cz, /2/ Deník.cz, /3/ Světženy.cz, /4/ iRozhlas.cz

Axolotl mexický bílý

Mohl by vás zajímat také článek:

Extravagantní domácí mazlíček axolotl mexický

Píchá, ale nejde nemilovat

Sice neobvyklý, přesto může být ježek i domácí mazlíček

Ježek bělobřichý, domácí mazlíček
Manul, stepní kočka

Vypadá jako kočka, ale je to manul

Kočka, která s člověkem nechce nic mít

f

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *