Přeskočit na obsah

Tři Bílí sloni: Pavilon pro žirafy, odchovy leskoptve dlouhoocasé a zmije Nistcheiovy

  • od

Safari park získal hned tři významné ceny za chovatelství a rozvoj areálu. Hned tři Bílé slony získal Safari park a jeho odborníci v rámci tradiční soutěže všech českých a slovenských zoologických zahrad. Pořadatelské sdružení Česká zoo ocenilo prvním místem v kategorii Stavby nový pavilon pro žirafy síťované.

Pavilon žiraf

V průběhu léta nabízí Pavilon žiraf ve Dvoře Králové nad Labem návštěvníkům jedinečné zážitky – žirafy se do vnitřní expozice vracejí až pozdě odpoledne a lidé mají díky dlouhé otevírací době pavilonu šanci trávit i pozdní večer v jejich společnosti. Klidné večerní posezení mezi žirafami patří k nezapomenutelným zážitkům.

Mimořádný benefit přináší pavilon i pro návštěvníky zimního Safari parku. Poprvé v historii chovu je totiž možné žirafy vidět i v době, kdy kvůli počasí nemohou do venkovních výběhů. Safari park je přitom nejúspěšnější chovatel těchto zvířat na světě. Vybudování pavilonu stálo 16 milionů korun a veřejnosti se otevřel už na sklonku roku 2019.

Ptáci, konkrétně leskoptve

Druhým místem v kategorii Ptáci ocenila Česká zoo odchov leskoptví dlouhoocasých z léta 2021. Safari park Leskoptve dlouhoocasé (Lamprotornis caudatus) loni odchoval jako první zahrada na světě. K odchovu došlo v boudě přímo v průchozí hale Ptačího světa. Tam mohou lidé dospělé ptáky z čeledi špačkovitých obdivovat dodnes.

Ostatní, tedy zmije Nistcheiovy

Česko-slovenský prvoodchov zmijí Nitscheiových z loňské zimy získal třetí místo v kategorii Ostatní. Raritní odchov vzbudil pozornost zejména s ohledem na komplikovanost přípravy chovného zařízení i nastolení ideálních podmínek. Zmije Nitscheiovy jsou potravní specialisté – mláďatům předkládají chovatelé zejména malé žabky. Specifické jsou i tepelní nároky druhu. Ten totiž žije ve vysokých horách střední Afriky, a tak je chovné zařízení třeba klimatizovat na stálých 16-20 stupňů Celsia.

Zmije Nitscheiovy se od té doby povedlo rozmnožit opakovaně. To ukazuje na to, že se herpetologům safari parku povedlo zvládnout problematiku chovu tohoto náročného hada.

TISKOVÁ ZPRÁVA

KOČIČÍ NOVINY filtrují dobré zprávy. Zajímají nás i zprávy odjinud, dobré tiskové zprávy, pozitivní informace. Business nevynecháváme, ani PR články. Hledáme to dobré, také v oblasti komerčních sdělení, v komerční nabídce, především pokud jde o produkty a služby pro kočky, chovatele koček a milovníky zvířat obecně. Tento článek představuje právě Komerční sdělení, PR text. Nejde o redakční obsah, vznikl jako (tisková) zpráva odjinud.

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *