Přeskočit na obsah

Bouřky, silný déšť a poryvy větru mnohé děsí, fotografy však přitahují. Tak mohly vzniknout snímky hrozivého vlnobití s podobou zlověstné tváře

Meteorologové v Česku aktuálně ohlašují bouřky a varují před možnými škodami. Když pro jiné nepříznivou předpověď zachytí vášnivý fotograf divoké přírody, chystá se ven. Jeden takový lovec bouřek z kanadského Ontaria pak spěchá k rozbouřeným vodám Velkých jezer. Loni se mu tak podařilo zachytit živoucí vlny vytvářející neuvěřitelné sochy.

Poseidon

Ilustrační foto: Poseidón, bůh moří, zdroj: Pixabay.com

Nezměrná moc a pomsta Poseidonova

Kanadský fotograf Cody Evans v teplotě hluboko pod nulou a silném větru pořídil sérii snímků, kterou věnoval Poseidonovi. Vlny s výškou přes 6 metrů vytvářely na jezeře Erie pozoruhodné obrazce, v jednom z nich Evans zachytil i strašlivou tvář. Právě tento snímek dostal název Poseidonova pomsta. Vypadá jako by bůh moře vystupoval z vody, aby vykonal strašlivou pomstu, alespoň v očích fotografa.

Pán všech moří a vod Poseidón svou mocnou rukou s trojzubcem dokáže roztřást moře i zemi, vyvolává zemětřesení, ale stejně tak i zklidňuje bouřlivé vody.

Vedle nádherné manželky Amfitríté Poseidóna v mytologii obklopuje celý zástup božstev, kteří ho dokonale poslouchají. Mezi nimi je to i Poseidónův syn Triton, který má hrozivé bouře vyvolávat zvukem své trouby z mušle. Vedle něho je to také bůh s třemi tisíci syny a třemi tisíci dcerami, kteří jako věčně tekoucí voda Okeanos přinášejí život celé planetě.

Poseidon má k ruce i řadu věštců, jako je Próteus, který se umí proměňovat v různé živočichy až děsivé stvůry. I ty mohou připomínat tvary rozbouřené vody.

Dílo fotografa a divoké přírody

„Sleduji bedlivě vodní hladinu, a když vidím, že se vlny srazí, udělám jen sérii fotek,“ popsal své fotografování Nikonem z9 s dlouhým objektivem Evans pro CTV News. Pro zmrazení pohybu vln využil nastavení rychlosti závěrky. V bouřce zachytí v sekvenční rychlosti asi 20 snímků za sekundu, celou sekvenci toho, co se právě děje. Pak je v klidu doma prochází a vybírá ty, které stojí za to. A právě takto objevil dokonalý obličej obrovského boha moře./2/

„Nejnáročnější je na celém focení možná později protřídit tisíce obrázků v počítači,“ dodal s úsměvem fotograf. Samozřejmě předtím musíte překonat zimu a drsné podmínky bouřky./2/ Někteří se k tomu odhodlají, další pak mohou alespoň obdivovat fotografické umění i dílo divoké přírody.

ZDROJE A DALŠÍ INFORMACE

Bouřky, silný déšť a poryvy větru mnohé děsí, fotografy však přitahují. Tak mohly vzniknout snímky hrozivého vlnobití s podobou zlověstné tváře

Meteorologové v Česku aktuálně ohlašují bouřky a varují před možnými škodami. Když pro jiné nepříznivou předpověď zachytí vášnivý fotograf přírody, chystá se ven. Jeden takový lovec bouřek z kanadského Ontaria spěchá pak spěchá k rozbouřeným vodám Velkých jezer. Loni se mu tak podařilo zachytit živoucí vlny vytvářející neuvěřitelné sochy.

Internet: /1/ DyiPhotography.net, /2/ CTVNews.ca /3/ Antika.avonet.cz


Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *