Přeskočit na obsah

Detektiv Endeavour Morse: Má doma macechu a sleduje lechtivé filmy (kvůli případu)

Morse tentokrát míchá vskutku neobvyklou krimi směsici a osobních záležitostí, které vyhrocené často ústí právě až v krimi případy. Nejenže se dozvídáme o jeho otci, který byl „drožkařem“, také se potkáváme s jeho macechou. Ta se k němu bez ohlášení nastěhuje. Sice dočasně, i tak to Morsovi pěkně zamotá hlavu. (Nutno podotknout, že k jeho motání se po ulici přispěla i dávka alkoholu.) Tím se však příběh nazvaný Hodiny teprve rozehrává.

Za všechno může čas, klíčem vražd jsou hodiny

V novém díle seriálu Morse, který odvysílala Česká televize a který je aktuálně dostupný online v iVysílání, projíždíme Oxfordem taxíky. Morse je familiérně označuje jako drožky, ostatně přes svého otce k nim má zvláštní vztah.

Video YouTube: Detektiv Endeavour Morse, 8. řada, trailer

Jeden z taxikářů je také první obětí, ale celkem jsou v krátkém časovém sledu hned tři. Druhým je farář a třetím vyšší představitel bratrstva Strange, kolegy Morse. Všechny oběti spojují hodiny, které ukazují shodně špatný čas, ačkoliv každé z nich jiný.

Hodiny. Tak zní název druhé epizody v osmé řadě seriálu Detektiv Endeavour Morse. Zatímco hodiny stojí, příběhem jezdí křížem krážem taxi vozy. Taxík v tomto díle populárního britského krimi seriálu míří i do nudistického resortu, tím však pikantnosti zdaleka nekončí.

Detektiv Endeavour Morse seriál
Foto: Shaun Evans jako Detektiv Endeavour Morse, zdroj: Česká televize, ITV

Erotika jako důkaz

Spolu s Morsem máme možnost sledovat i lechtivé erotické filmy sedmdesátých let, zakázané, opovrhované, a přesto žádané. Morse tyto filmy eviduje jako důkaz v souvislosti se smrtí faráře a má-li v případu postoupit, musí je vidět. Jeho macecha je zděšena…

Je tu i další lehká, pro někoho děsivá linka. Jde o lásku dvou mužů, označovanou slovy jednoho z aktérů jako mladická nerozvážnost.

V seriálu se mihne i dítě s pistolí a míří zrovna na Morse. Hned v úvodu oslní atraktivní blondýna, která je modelem Morsova šéfa. Chtělo by se říct stojí modelem, ale ona spíš leží. Superintendant Bright v malování nachází úlevu po tragické smrti své ženy. Je to však ona živá dívka, která nakonec uzavře kruh vražd. Není pochyb o tom, že se Morsovi zase povede ho rozluštit. Anebo ne?

Detektiv Endeavour Morse seriál

Foto: Roger Allam a Shaun Evans jako Detektiv Endeavour Morse, zdroj: Česká televize, ITV

O článku: Detektiv Endeavour Morse: Má doma macechu a sleduje lechtivé filmy (kvůli případu)

ZDROJE A DALŠÍ INFORMACE

Detektiv Endeavour Morse: Má doma macechu a sleduje lechtivé filmy (kvůli případu)

,

Morse tentokrát míchá vskutku neobvyklou krimi směsici a osobních záležitostí, které vyhrocené často ústí právě až v krimi případy. Nejenže se dozvídáme o jeho otci, který byl „drožkařem“, také se potkáváme s jeho macechou. Ta se k němu bez ohlášení nastěhuje. Sice dočasně, i tak to Morsovi pěkně zamotá hlavu.

Internet: /1/ ČSFD.cz, /2/ ČeskáTelevize.cz, /3/ Kinobox.cz

Redaktorka Kočičí noviny

2 komentáře na “Detektiv Endeavour Morse: Má doma macechu a sleduje lechtivé filmy (kvůli případu)”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *