Přeskočit na obsah

Pohádky vykouzlí lepší svět, zavede do něho chytrá aplikace

Na pohádky je čas vždycky a zdaleka nejde jenom o televizní pohádky. Čtení pohádek dětem má ještě širší smysl. Je to nenahraditelný způsob společného zážitku, příjemný i prospěšný současně. Pomáhá budovat pouto mezi členy rodiny, podněcuje kreativitu, ale i dobrou náladu. Po těžkém dni je čtení způsobem zklidnění a relaxace. Mj. podporuje i pro kvalitní spánek.

Pohádky pro děti i rodiče

Jakkoli jsou pohádky poutavé, přece jenom jim dnes konkurují další formy zábavy. I děti dnes láká svět moderních technologií, ani ten však na klasické pohádky nezapomíná. Čtení pohádek povyšuje na zcela novou úroveň chytrá aplikace Readmio, pohádky oživuje díky autentickým zvukovým efektům a technologie rozpoznávání hlasu a významu slov. Dělá to opravdu chytře a automaticky. Stačí prostě číst.

Aplikace Readmio je v Česku dostupná od července 2020 a jejím posláním je umožnit rodinám být více spolu. Vznikla v souvislosti s karanténou a lockdownem, kdy jsme více než kdy jindy hledali způsoby zábavy na doma, ale hodí se kdykoliv. Jak uvedli tvůrci aplikace:

Povídky a pohádky jsou známými příběhy, které si navzájem vyprávíme po staletí i tisíce let. Nejde jen o obyčejné příběhy. Sdílíme je, protože obsahují skrytá vodítka k tomu, jak čelit překážkám, které nás v životě potkávají.

Readmio

Aplikace Readmio nabízí ke čtení stovky pohádek, které však navíc chytře doplňuje zajímavým zvukovým podkresem. Každou pohádku provází krásná úvodní ilustrace, samotný text je však bez obrázků, to aby nerušil při čtení. Knihovna příběhů umožňuje čtení nejenom přímo v aplikaci na mobilním telefonu, ale i stažení každé pohádky a také její vytištění.

Video YouTube: Císařovy nové šaty, aplikace Readmio

Klasické pohádky v digitální éře

Praskání ohně v krbu, zpěv ptáků v korunách stromů, šumění vody v potůčku… to je jen malá ukázka nezměrné palety zvuků, které jsou v databázi aplikace a které se aktivují hlasem čtenáře. V současnosti se přibližuje k hranici dvou tisíc různých zvuků. Databáze zvuků se neustále rozšiřuje, stejně jako nabídka pohádek ke čtení. Rozpoznávání řeči přitom funguje i offline, stačí si stáhnout aplikaci a pak už lze pohádky předčítat kdekoliv, i mimo internetový signál.

Pohádky jsou v aplikaci rozděleny do různých kategorií, dle typu nebo věku dětí. Nechybí tradiční české pohádky, ale i pohádky bratří Grimmů nebo Charlese Perraulta. K přečtení je třeba pohádka Aladinova kouzelná lampa, červená karkulka, Císařovy nové šaty, Děvčátko se zápalkami, Dlouhý, Široký a Bystrozraký, Hloupý Honza, Hrnečku, vař!, Kocour v botách, Malá mořská víla, O dvanácti měsíčkách, O Měsíci a jeho matce, O perníkové chaloupce, O psu a lvu, O sedmi kůzlátkách, O třech prasátkách aj. Pohádky jsou dostupné v češtině, ale k dispozici jsou i pohádky ve slovenštině a angličtině.

Aplikace je v základní verzi zdarma, dostupná je pro iOS a Android, ke stažení tady.

Pohádky

Foto: Pohádky, zdroj: Pixabay.com

Pohádky vykouzlí lepší svět, zavede do něho chytrá aplikace

O článku, zdroje a další informace

Pohádky vykouzlí lepší svět, zavede do něho chytrá aplikace

,

Na pohádky je čas vždycky a zdaleka nejde jenom o televizní pohádky. Čtení pohádek dětem má ještě širší smysl. Na zcela novou úroveň je povyšuje chytrá aplikace Readmio, pohádky oživuje díky zvukovým efektům, využívá technologie rozpoznávání hlasu a významu slov.

Internet: Readmio.com, CZECHCRUNCH, Forbes.cz

Hadilov písař

Mohl by vás zajímat také článek:

Hadilov písař: Zabiják se smyslem pro rodinu

Redaktorka Kočičí noviny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *