Přeskočit na obsah

Pohádkové Zázraky spouští vánoční písně 2022

Nová pohádka Největší dar se po koronavirovém odkládání konečně dostává na filmové plátno. S oficiální premiérou v kinech 1. prosince 2022 zpestří čas mezi první a druhou adventní nedělí. Již nyní však v éteru zní jako Zázraky, ústřední píseň dua Ewa Farna a David Stypka. Než se vydal do hudebního nebe, stihl David Stypka k pohádce vytvořit nejenom ústřední píseň Zázraky, ale také další dvě skladby, kompletní hudbu a v pohádce si ještě střihl malou roli.

Když chce zima vládnout všem

Pohádka Největší dar představuje svět starých slovanských bohů a bohyní, který je propojený s životem obyvatel jedné malé valašské vísky. Nechybí v ní ani bohyně zimy Morena, a tak se směle řadí mezi vánoční pohádky, zda-li i mezi ty nejlepší vánoční pohádky, to teprve ukáže čas.

Zatímco Morena ztělesňuje zlou zimu, její sestra Vesna je bohyní jara. V pohádce Největší dar rozkvete jen s pomocí ostatních bohů i obyčejných lidí.

Pohádková píseň Zázraky je jedním z darů tvůrců. Ještě před příchodem adventu otevírá sezónu vánočních písní 2022. Ewa Farna přitom vánoční píseň nazpívala již v roce 2017. Její Vánoce na míru se brzy staly jedním z vánočních hitů a mohly by se jím stát i Zázraky.

Klip k písni Zázraky i oficiální trailer pohádky Největší dar láká slovy tvůrců opravdu boží podívanou. V hlavních rolích zazáří Sabina Rojková, Zuzana Slavíková, Jiří Dvořák, Petr Vančura, Radek Melša nebo Boleslav Polívka. Ten pohádku komentoval slovy: „Téma pohanských bohů je krásné. Hned mě zaujalo. Je to pohádka a české pohádky jsou povedené. Je to kus našeho národního bohatství.“

YouTube Video: Ewa Farna a David Stypka Zázraky

Co je ten největší dar?

„Pohádka Největší dar má nejen skvělé herecké obsazení, ale především hluboký a silný příběh, jehož hrdiny jsou pohanští bohové a svérázní obyvatelé malé valašské vísky. A jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé do života bohům? Budou k vítězství dobra nad zlem stačit božská kouzla, nebo bude potřeba něco navíc? Pohádka ale nabídne i odpověď na to, co je vlastně ten NEJVĚTŠÍ DAR, na který ani Moreniny čáry nestačí,“ dodala k pohádce Daria Hrubá, která se spolu s Martou Gerlíkovou Santovjákovou ujala režie. Film do kin uvádí Bontonfilm.

Pohádka Největší dar

Foto: Zuzana Slavíková, Jiří Dvořák, Největší dar, zdroj: Bontonfilm, Wallachia, IS Produkce

Pohádkové Zázraky spouští vánoční písně 2022

O článku, zdroje a další informace

Pohádkové Zázraky spouští vánoční písně 2022

,

Nová pohádka Největší dar se po koronavirovém odkládání konečně dostává na filmové plátno. S oficiální premiérou v kinech 1. prosince 2022 zpestří čas mezi první a druhou adventní nedělí. Již nyní však v éteru zní jako Zázraky, ústřední píseň dua Ewa Farna a David Stypka.

Internet: Bontonfilm, Totalfilm, Ostravainfo.cz, Holstejn.eu


Redaktorka Kočičí noviny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *