Přeskočit na obsah

Chtějí zbavit závislosti na technologiích. Využívají AI umístěnou na hrudi člověka s projektorem na dlani

Ještě letos údajně začnou přijímat objednávky na zařízení kombinující AI a laser, které má být řešením toho, jak se zbavit současné závislosti na technologiích a vrátit člověka k reálnému životu v přítomnosti. Alespoň tak to vidí bývalý designér společnosti Apple a současný předseda představenstva a prezident společnosti Humane Imran Chaudhri. 

Technologie

Ilustrační foto: Vládne člověk technologiím, anebo je to naopak? Zdroj: Pixabay.com

Pryč s obrazovkou, je tu laser!

Stejně jako Chaundhri to vnímá i šéf nových médií společnosti Humane Sam Sheffer, který technologickou novinku postavenou na umělé inteligenci prezentuje ve videu na svém Youtube kanále./1/

Laser má být dle představitelů společnosti Humane tím uživatelským rozhraním, které člověka odtrhne od pomíjivých prvků stávajících obrazovek všudypřítomných chytrých telefonů. Co na tom, že bude laser projektovat přímo na těle člověka. Stále má jít o životaschopný způsob, jak ze života dostat obrazovky ubírající pozornost od toho, co se děje kolem nás. Jisté je, že telefon v ruce nebude potřeba, obsah totiž bude přímo na ruce. Zařízení s člověkem bude navíc komunikovat převážně hlasově, takže z očí skutečně víceméně zmizí.

Společnost zatím neoznámila cenu, avšak uvedla, že zveřejněná čekací listina bude unikátní příležitostí ke koupi. Protože je cílem Humane, aby nositelný AI projektor nahradil smartphony a chytré hodinky, měla by cena odpovídat ceně iPhonů či chytrých hodinek Apple Watch. Může to však být jinak./2/

Pokud zařízení bude jako AI asistent nabízet všechny funkce, který Chaundrhi předvedl ve své prezentaci na TED Talks, levné pravděpodobně nebude. Umělá inteligence pak nabídne i překlad hlasu z jednoho jazyka do druhého, použití kamery k počítačovému čtení nebo shrnutí emailové komunikace. Čtení mailů a jejich interpretace by AI neměla dělat problém./3/

Budoucnost s AI

Chaudri ve své TED prezentaci uvedl, že plynuté snímací zařízení bez obrazovky by mohlo napravit stav, který je už nějakou dobu neúnosný./3/ Vzhledem k tomu, že dříve pomáhal vytvářet iPhony a Apple Watch, o závislosti na nich ví více než jiní. Nyní chce proti této závislosti bojovat novým zařízením, ještě chytřejším, využívajícím hluboké výpočetní procesy umělé inteligence. Budoucnost ukáže, jak se společnosti Humane její boj podaří a co umělá inteligence člověku reálně přinese.

Společnost Humane přitom není jediná, která přináší technologie propojující AI přímo s člověkem. Na toto pole se již vydal i WWDC Apple se svým prostorovým počítačem Vision Pro, který se nosí na hlavě. Vzhledem k ceně blížícím se sto tisícům korun (3 500 $) zatím není nošení takového zařízení pro většinu populace příliš lákavé. To se však brzy může změnit. I toto zařízení odebírá mobilní telefon z ruky, když obrazovku promítá prostřednictvím speciálního skla přímo před očima…

ZDROJE A DALŠÍ INFORMACE

Chtějí zbavit závislosti na technologiích. Využívají AI umístěnou na hrudi člověka s projektorem na dlani

Čtvrtý ročník veřejné soutěže pro inovátory Nakopni Prahu 2023 má své vítěze. Odměnu ve výši sto tisíc korun a možnost získat další podporu pro financování prototypu získal úspěchem ve finále, které se uskutečnilo 26. května v Radlické kulturní sportovně na Smíchově, projekt Occo týmu Waste Digital. S pomocí umělé inteligence (AI) má pomoct s náročným úklidem pražských ulic.

Internet: /1/ YouTube Sam Sheffer, /2/ Inverse.com, /3/ TED.com, /4/ TheVerge.com

VĚDA (A PŘÍRODA) VÍ

Stále je co objevovat. Stále je co zkoumat. A tak zkoumáme, objevujeme, poznáváme. Fyzika, chemie a biologie. To je velká trojka věd, které přinášejí nové a nové poznatky. Velká zábava však může být i poznávání z dalších vědních oborů, poznávání divů přírody, všech světa krás. I ty přinášejí KOČIČÍ NOVINY.


Norway Timelapse
Norway Timelapse
Norway Timelapse

NEJNOVĚJŠÍ DOBRÉ ZPRÁVY

Naše nové články zkoumají vědecké objevy i divy přírody, zvířata divoká i domácí. Reportujeme o přírodním bohatství či bohatství přírody, sledujeme všechny poklady světa, ale i vesmírné dění, vše pro život v zenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *