Přeskočit na obsah

Chalupaření nebude chybět ani po prázdninách. ČT uvede seriál Osada II, ale i zbrusu nový krimi seriál s Krobotem

Prázdniny se s příchodem srpna přehupují do druhé poloviny a podzim je na dohled. Smutno z toho být nemusí, protože se máme na co těšit. Česká televize odhalila podzimní program, který mj. nabídne i pohodu ze Záhoří jako nové díly oblíbeného seriálu Osada. Není to však jen Osada II, diváci České televize dostanou na podzim i dárek v podobě nového seriálu Oktopus s Miroslavem Krobotem v roli osobitého detektiva. Pestrost programu zajistí i StarDance.

Osada 2

Foto: Osada 2, zdroj: Česká televize

Ještě barvitější, napínavější a zábavnější

Malý prostor s mnoha rozdílnými charaktery má spíše než potenciál harmonického soužití, které je vysněným cílem všech zúčastněných, svérázných postav seriálu Osada i Osada II, komediální náboj. Ten proměňuje osvědčený scenárista Petr Kolečko, přestože sám chatu nemá a také v reálu ani nezná skoro žádné chataře. A tak si ten chatařský život jako tvůrce seriálu jen představuje.

„Pánové Kolečko s Bajgarem to dokáží dobře karikovat, kdy víme, že je to karikatura, ale občas tam potkáme někoho z našich sousedů a kamarádů. To je důvod, proč se Osadě daří,“ uvedl k seriálu Osada II generální ředitel České televize Petr Dvořák. „Nové díly Osady jsou mnohem barvitější, napínavější a zábavnější,“ doplnila herečka Jana Plodková, která v Osadě ztvárňuje jednu z hlavních postav./1/

Video YouTube: Podzim v České televizi (upoutávka)

Podzim na ČT však diváka nezavede jenom do malebného kraje Berounky a nižborských rybníků, seriálového Záhoří, třináct týdnů bude zpestřovat i detektivní seriál Oktopus. Startuje poslední srpnové pondělí, aby se v něm duo Miroslav Krobot a Marika Šopovská vrhlo do odložených případů. Podobně jako v Osadě nás i v tomto seriálu čeká zvláštní symbióza odlišných figur, která má být kořením spolupráce, ale i zábavy.

Další nová série ČT Jak se dělá dobrá škola s průvodcem Jiřím Havelkou se vrhá do tématiky školství. Desetidílná série režiséra Michaela Kaboše a scenáristy Tomáše Feřtka představuje zařízení, kde probíhá nějaká reforma. „Výběr nebyl náhodný, chtěli jsme představit jejich široké spektrum a různé přístupy. V každém typu školy ukazujeme, čím je jiná než ty ostatní,“ vysvětluje kreativní producentka Lenka Poláková./1/

Filmy na neděli

Česká televize na podzim uvede i premiéry filmů z kin. Divákům se na obrazovce vůbec poprvé představí psychologické drama s prvky sci-fi Běžná selhání režisérky Cristiny Grosan, komedie Buko Alice Nellis, Betlémské světlo Jana a Zdeňka Svěrákových či Grand Prix Jana Prušinovského. Nebudou chybět ani dobový film Slovo Beaty Parkanové či drama BANGER. Adama Sedláka, natočený kompletně na iPhone. Adam Mišík se v rapovém příběhu jedné divoké noci plné kokainu a rapu představuje jako drogový dealer v honbě za slávou a respektem, který mu má přinést hit, banger.

ZDROJE A DALŠÍ INFORMACE

Chalupaření nebude chybět ani po prázdninách. ČT uvede seriál Osada II, ale i zbrusu nový krimi seriál s Krobotem

,

Prázdniny se pomalu přehupují do druhé poloviny a podzim je na dohled. Smutno z toho být nemusí, protože se máme na co těšit. Česká televize odhalila podzimní program, který mj. nabídne i pohodu ze Záhoří jako nové díly oblíbeného seriálu Osada. Není to však jen Osada II, diváci České televize dostanou na podzim i dárek v podobě nového seriálu Oktopus s Miroslavem Krobotem v roli osobitého detektiva.

Internet: /1/ ČeskáTelevize.cz, /2/ Tisková zpráva ČT, /3/ BontonFilm.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *