Přeskočit na obsah

Kukačky II: Drama pokračuje. O kluky se tentokrát zajímá i sociálka. To dcery stále zůstávají tak trochu v pozadí

Další páteční večer přináší nový díl oblíbeného seriálu, který zachycuje nevšední příběh dvou rodin. Nevšední je jistě záměna dvou dětí v porodnici, která se naštěstí stává jenom ojediněle. Aktéři seriálu nás přesto chytají za srdce. Jejich boj o rodinu lásku a štěstí je totiž vlastní většině z nás. Každému člověku jsou vlastní i témata odpouštění, anebo (ne)schopnost komunikace, která v seriálu ve velkém rezonují.

Kukačky 2
Foto: Kukačky 2, Denisa Barešová jako Marcela a Adam Ernest jako Luboš, zdroj: Miroslav Kučera, Česká televize

Vše se zase točí kolem kluků

V šestém díle seriálu do života rodin zasáhne návštěva sociální pracovnice. Nejprve dostanou dopis s oznámením o návštěvě sociálky, následně mohou očekávat posudek o fungování rodin a psychickém stavu „obětí výměny.“ Hodnocení někoho zvenčí, navíc někoho, kdo může ovlivnit další osud rodin, pochopitelně přinese Holcům a Kadlecům další komplikace v již tak komplikovaném soužití.

Jenže nejsou to jenom kluci, kdo výměnou trpí. V roli oběti se může cítit i Tereza, kterou jako dítě opustila matka. Až do dospělosti a vlastního mateřství si tak stále nese otázku proč. Odpověď hledá i u Olgy. Ale hledá bohužel marně, což napjaté atmosféře zrovna nepřidá.

Tak trochu bokem zůstává i příběh mladší dcery Holcových Báry a jejího přítele. Kvůli odhalení viny Davida mu reálně hrozí přesun do dětského domova. I on se může cítit jako oběť, ačkoliv to dává najevo svým, často nepřiměřeným způsobem. Je adekvátní situaci a pubertálnímu věku, ale přidává další polínka do ohně svárů mezi hlavními aktéry.

Video YouTube: Kukačky, Marcela v porodnici

A co to nenarozené dítě?

V druhé řadě seriálu nechybí ani nastávající maminka, nejstarší dcera Holců Marcela. Ta již bez bližšího vysvětlení uvolnila místo novému soužití s Kadlecovými. Žije v novém bytě, s novým partnerem. Je na novou situaci sama a zvládá ji překvapivě dobře, výkyvy nálad kvůli těhotenské hormonální smršti by se přitom daly čekat.

Zažila jako dítě smrt bratra, později obviňování z výměny kluků a nyní se musí vyrovnat s neplánovaným těhotenstvím. Dítě čeká navíc s mužem, který nikdy nebude fungovat jako regulérní otec. Dokáže biologického otce nahradit Luboš, který má co dělat sám se sebou? Jenom tato otázka by vydala na celý seriál, ale Kukačky se točí primárně kolem kluků.

Holky jsou upozaděny, až to je chvílemi divákovi líto. Ještě však máme před sebou celou polovinu seriálu, takže se možná ještě dočkáme i rozuzlení situace dcer Holcových. Možná stihneme i příchod miminka, které má šance získat pozornost prarodičů…

Kukačky 2

Foto: Seriál Kukačky II, Denisa Barešová jako Marcela, zdroj: Česká televize

O článku: Kukačky II: Drama pokračuje. O kluky se tentokrát zajímá i sociálka. To dcery stále zůstávají tak trochu v pozadí

ZDROJE A DALŠÍ INFORMACE

Kukačky II: Drama pokračuje. O kluky se tentokrát zajímá i sociálka. To dcery stále zůstávají tak trochu v pozadí

,

Další páteční večer přináší nový díl oblíbeného seriálu Kukačky II, který zachycuje nevšední příběh dvou rodin. Nevšední je jistě záměna dvou dětí v porodnici, která se naštěstí stává jenom ojediněle. Aktéři seriálu nás přesto chytají za srdce. Jejich boj o rodinu lásku a štěstí je totiž vlastní většině z nás. Každému člověku jsou vlastní i témata odpouštění, anebo (ne)schopnost komunikace, která v seriálu ve velkém rezonují.

Internet: /1/ iVysílání ČT, /2/ ČSFD.cz, /3/ Aktuálně.cz, /4/ iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *