Přeskočit na obsah

Zločin na statku: Sebestředný narcis vyvraždil celou rodinu včetně svých rodičů. Neušetřil ani děti

Brutální řádění bylo nejprve přisuzováno schizofrenické modelce. Měla spáchat sebevraždu a předtím zabít jednak vlastní syny, jednak své adoptivní rodiče. Posléze se však za vraha označil její bratr Jeremy, který jediný rodinou tragédii bez úhony přežil. Předvedl přitom nebývalé herecké umění, zatímco policie udělala mnoho zásadních přehmatů a chyb, když sama zlikvidovala přímé důkazy. Osudnou noc roku 1985, kdy na statku v britském Essexu vyhaslo pět životů, přibližuje seriál Zločin na statku.

Video YouTube: Zločin na statku (White house farm), trailer

Drama podle skutečných událostí

Zločin na statku režiséra Paula Whittingtona, který je aktuálně ke zhlédnutí zdarma ve službě Stream.cz, představuje drama podle skutečných událostí. Šestidílná miniserie zobrazuje jeden z nejznámějších zločinů britské historie, události, které mu předcházely, ale i ty, které se udály po něm včetně Jeremyho zatčení a následného propuštění…

V dobové atmosféře britské společnosti osmdesátých let bohužel zaznamenáváme nejenom brutální zločin, ale také brutálně neprofesionální policejní práci. Největší odpor však zajisté vzbudí neuvěřitelný charakter hlavního hrdiny v celém jeho narcismu a zaslepenosti touhou po bohatství, úspěchu a slávě.

Video YouTube: Zločin na farmě White House

Jak to bylo ve skutečnosti?

Chvílemi to vypadá, že si Jeremy Bamber lebedí i ve slávě sériového vraha, ačkoliv nikdy nepřiznal svoji vinu. Jeremy však mnohokrát lhal. Přestože se také vyjevil jako sebestředný padouch bez slitování, faktem je, že proti němu fakticky hovoří primárně výpověď zhrzené milenky. Důkazy neexistují.

O tom, jak to bylo ve skutečnosti, se můžeme jenom dohadovat. I k tomu však pomůže seriál Zločin na statku (White House Farm) z roku 2020. Precizně vykresluje tragický příběh jedné rodiny a psychopata, který v honbě za rodinným jměním neměl slitování ani se svými adoptivními rodiči, ani s nevlastní sestrou, ani s nevinnými dětmi. O tom, že tento příběh stojí za vidění, svědčí i hodnocení na ČSFD ve výši 79 procent./4/

White House Farm

Foto: Glyn Baker / Whitehouse FarmF, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

O článku: Zločin na statku: Sebestředný narcis vyvraždil celou rodinu včetně svých rodičů. Neušetřil ani děti

ZDROJE A DALŠÍ INFORMACE

Zločin na statku: Sebestředný narcis vyvraždil celou rodinu včetně svých rodičů. Neušetřil ani děti

,

Brutální řádění bylo nejprve přisuzováno schizofrenické modelce. Posléze se však za vraha označil její bratr Jeremy, který jediný rodinou tragédii bez úhony přežil. Předvedl přitom nebývalé herecké umění, zatímco policie udělala mnoho zásadních přehmatů a chyb. Osudnou noc roku 1985, kdy na statku v britském Essexu vyhaslo pět životů, přibližuje seriál Zločin na statku.

Internet: /1/ stream.cz, /2/ allthatsinteresting.com, /3/ murderpedia.com, /4/ ČSFD.cz

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *