Přeskočit na obsah

Piknikové čili PIKI příběhy v parku Portheimka

Tradiční pikniky v moderním pojetí. Příjemné osvěžení v městských parcích, za doprovodu hudební produkce, s programem pro děti, kde nechybí možnosti oddechu ani sportovního vyžití. To vše slibuje akce nazvaná PIKI příběhy v parku, která navazuje na oblíbené festivaly společnosti MyFest. Deku s sebou! Ale nevadí, pokud zapomenete. Případně tady bude k zapůjčení. Připraveno bude vše pro příjemný piknik. K dispozici tu bude také dobré jídlo, pití a zábava. A kde?

Sejdeme se na Smíchově

PIKI příběhy v parku startují na Smíchově. Projekt podpořila pátá městská část a záštitu nad akcí převzali místostarostové Lukáš Herold a Lubomír Brož. Lubomír Brož, místostarosta Prahy 5 odpovědný za veřejný prostor a zeleň k akci uvedl:

„Jsem velmi rád, že jsou v samotném centru Prahy místa, kde lze trávit volný čas, posadit se jen tak do trávy se skleničkou dobrého pití a příjemně odpočívat. Park Potheimka a jeho příjemné prostředí se stane v následujících měsících jedním z dalších míst, kde bude možné příjemně odpočívat se vzpomínkou na dávné časy a zároveň si příjemně vychutnávat dobré jídlo a pití.“

Video YouTube: Park Portheimka

Park Portheimka

Portheimka nebo také Dienzenhoferův palác či Bukvojka je barokní letohrádek, ozdoba pražské čtvrti Smíchov. Dnes je chráněn jako kulturní památka České republiky a využíván jako galerie. Přilehlá zahrada vznikla ve francouzském stylu, za hraběte Buquoye upravena do rokokové podoby. Dnes zahrada Portheimka funguje jako městský park.

Právě park Portheimka nabízí prostřednictvím projektu PIKI cestu k harmonii a souznění s okolním světem. O víkendech romantické zelené prostředí zpestří Prosecco v různých podobách, ale i další drinky a street food speciality. Spolu s doprovodným programem potěší návštěvníky ještě před příchodem prázdnin.

První PIKI příběhy v parku Portheimka startují o víkendu 24. až 26. června. Další piknik se koná hned další víkend, tj. 29. až 31. června 2022. O prázdninách pak proběhne 26. až 28. července 2022. Vše vyvrcholí po prázdninách, konkrétně 23. až 25. září 2022.

Piknik v parku Portheimka

Foto: Piknik v parku, zdroj: Pixabay.com

Piknikové čili PIKI příběhy v parku Portheimka

O článku, zdroje a další informace

Piknikové čili PIKI příběhy v parku Portheimka

,

Tradiční pikniky v moderním pojetí. Příjemné osvěžení v městských parcích, za doprovodu hudební produkce, s programem pro děti, kde nechybí možnosti oddechu ani sportovního vyžití. To vše slibuje akce nazvaná PIKI příběhy v parku, právě startuje jako piknik v parku Portheimka. K dispozici tu bude dobré jídlo, pití a zábava.

Internet: PIKI.cz, Praha5.cz, Informuji.cz

Měsíc v úplňku

Mohl by vás zajímat také článek:

Kdy budou úplňky v roce 2022? Kdy se nevyspíte?


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *