Přeskočit na obsah

Chyby: (Ne)obyčejný příběh venkovské lásky. Prodavačka a pokrývač čelí stínům minulosti

Režisér Jan Prušinovský se tentokrát vydal cestou venkovské romance, kterou však natočil v duchu své osobité poetiky. O jeho výjimečnosti svědčí i nominace na osm Českých lvů, kterou nakonec získala Pavla Gajdošíková jako představitelka hlavní role. Český film o chybách, které nelze vzít zpět, si můžete užít v televizní premiéře o sobotním večeru, kdy je na programu ČT, poté online v iVysílání.

Film Chyby, Pavla Gajdošíková jako Ema
Foto: Film Chyby, Pavla Gajdošíková jako Ema, zdroj: Zuzana Lazarová, Česká televize

Má empatie a pochopení nějaké hranice? Pokud ano, končí na dědině…

Vyprávění Prušinovského se vyznačuje pečlivou kresbou prostředí a výjimečnou empatií pro oba hlavní hrdiny. Méně empatie už pak pro ně mají obyvatelé na vsi. Prušinovský tak svým rukopisem zobrazuje i pokrytectví, (ne)schopnost odpuštění nebo strach.

Dvojici seznamuje náhodou a z jedné společně strávené noci tvoří láskyplný vztah. Přestože Ema chce být upřímná, Tomáše minulost nezajímá. Před minulostí však nejde utéct, a to ani v životě tady a teď. A tak musí dvojice čelit tvrdému nárazu, když Tomáš na internetu narazí na pornografické filmy Emy.

Co bude dál? Podívejte se v České televizi, anebo na internetu v iVysílání ČT.

Video youTube: Chyby, trailer

Na co se těšit?

Film Chyby na ČSFD sklidil skvělých 73 %. Jedna z recenzí zmiňuje evropské parametry snímku, a to jak zpracováním, tak příběhem. Ten sice dle jiné recenze vychází z klišé, ale rozvíjení příběhu je přesným opakem klišé. Další recenzent film vidí jako galerii životních proher a přehlídku pravidelných účastníků karambolů z neřešitelných křižovatek dospělosti./2/

Neobvyklé, ale skvělé drama na poli české scény. Jasné, čisté a zřetelné téma skloňuje další recenze, spolu s perfektními hereckými výkony, a to i mimo hlavní role. K tomu luxusně zvolená hudba, adekvátně podkreslující onu atmosféru, která není úplně depresivní, ale ani úplně veselá./2/

„Stojí za kultovním seriálem MOST! a šest let po Kobrách a užovkách do toho Jan Prušinovský zase na celovečerním poli šlápnul. Jeho další verze sociálního/partnerského dramatu po česku se (víceméně) vydařila.“ Tak film výstižně shrnuje jedna z recenzí na ČSFD./2/

Film Chyby doporučujeme všem, komu by se od posledního dílu seriálu Dobré ráno, Brno! v pondělí mohlo po Prušinovského tvorbě stýskat. ČT ho premiérově vysílá v sobotu 4. března ve 22:25 hodin. Poté bude dostupný online v iVysílání.

Film Chyby uvod

Foto: Film Chyby, Pavla Gajdošíková jako Ema, zdroj: Zuzana Lazarová, Česká televize

O článku: Chyby: (Ne)obyčejný příběh venkovské lásky. Prodavačka a pokrývač čelí stínům minulosti

ZDROJE A DALŠÍ INFORMACE

Chyby: (Ne)obyčejný příběh venkovské lásky. Prodavačka a pokrývač čelí stínům minulosti

,

Režisér Jan Prušinovský se tentokrát vydal cestou venkovské romance, kterou však natočil v duchu své osobité poetiky. O jeho výjimečnosti svědčí i nominace na osm Českých lvů, kterou nakonec získala Pavla Gajdošíková jako představitelka hlavní role. Český film o chybách, které nelze vzít zpět, si můžete užít v televizní premiéře o sobotním večeru, kdy je na programu ČT.

Internet: /1/ iVysílání ČT, /2/ ČSFD.cz, /3/ Idnes.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *