Přeskočit na obsah

Kočičí dobrodruh se na cestě kolem světa zastavil i v Česku. Slavný mourek zdraví z Českého Krumlova

Byla to opuštěná kočka ztracená kdesi v bosenských horách. Dnes je to světově známá kočičí celebrita, kterou jenom na Instagramu sleduje milion fanoušků. Řeč je o kočičím dobrodruhovi, který se ještě jako kotě stal nerozlučným parťákem Skota Deana Nicholsona. Když na kočku narazil na své cestě kolem světa, vzal ji s sebou. Nyní svět objevují společně. Nevynechali ani Česko.

Český Krumlov
Ilustrační foto: Český Krumlov, zdroj: Pixabay.com


Nezvyklá cestovatelská dvojka

Dean Nicholson je vášnivý cykloturista. V roce 2018 sedl na kolo a vyrazil ze Skotska na cestu kolem světa. Svět se mu však změnil v Bosně a Hercegovině ve chvíli, kdy uslyšel zoufalý kočičí nářek. Tehdy několikaměsíční kotě, které pojmenoval Nala, obrátilo Skotovi život na ruby, jak už to tak kočky umí. Své vášně se však nevzdal, a tak od té doby cestují spolu. Dobrodružství milují oba.

Své cesty dokumentují na blogu a sociálních sítích 1bike1world. Na jejich instagramovém profilu se také nedávno objevily fotky z Českého Krumlova.

Dean Český Krumlov popsal jako jedno z nejhezčích městeček, které měli možnost prozkoumat. Zmiňuje úzké středověké uličky a nádherné panoramatické výhledy na historické město a proudící řeku. Současně však také upozorňuje na medvědy v hradním příkopu. Město je dle něho tak krásné, že opravdu nepotřebuje, aby mělo medvědy přitahující pozornost. Dle Deana vypadali smutně a depresivně, zaslouží si lepší život, a tak spustil petici za jejich záchranu.

Svět podle Naly

Dean se i jinde věnuje záchraně zvířat. Laskavosti a dobrosrdečnosti se přitom dle jeho slov učí od své kočky. Také o tom, jak to probíhá a jak navazují přátelství s různými lidmi, píše ve své knize Svět podle Naly – Jeden muž, zachráněná kočka a cesta na kole kolem světa. Vyšla i v češtině.

Kočka tě nemine

„Ve Skotsku, odkud pocházím, máme jedno staré, moudré přísloví: Co se má stát, to tě nemine. Některým věcem se zkrátka nedá vyhnout. Co se má stát, to se taky stane. Takový je osud. Už od počátku jsem věřil, že naše setkání s Nalou bylo osudové přesně tímto způsobem.“ Tak Dean začíná vyprávění o svém dobrodružství s kočkou v knize Svět podle Naly./4/

Kočka mourek

Ilustrační foto: Mourek, zdroj: Pixabay.com.com

O článku: Kočičí dobrodruh se na cestě kolem světa zastavil i v Česku. Slavný mourek zdraví z Českého Krumlova

ZDROJE A DALŠÍ INFORMACE

Kočičí dobrodruh se na cestě kolem světa zastavil i v Česku. Slavný mourek zdraví z Českého Krumlova

Byla to opuštěná kočka ztracená kdesi v bosenských horách. Dnes je to světově známá kočičí celebrita, kterou jenom na Instagramu sleduje milion fanoušků. Řeč je o kočičím dobrodruhovi, který se ještě jako kotě stal nerozlučným parťákem Skota Deana Nicolsona. Když na kočku narazil na své cestě kolem světa, vzal ji s sebou. Nyní svět objevují společně. Nevynechali ani Česko.

Internet: /1/ 1bike1world.com, /2/ Instagram 1bike1world, /3/ Novinky.cz

Literatura

  • /4/ Nicholson, D. Svět podle Naly – Jeden muž, zachráněná kočka a cesta na kole kolem světa. Brno: Zoner Press, 2021. ISBN: 978-80-7413-435-7
Velká bílá kočka Maine Coon

Největší kočky světa

Ohromí nejen velikostí…

Štítky:

1 komentář na “Kočičí dobrodruh se na cestě kolem světa zastavil i v Česku. Slavný mourek zdraví z Českého Krumlova”

  1. BEZ KOČEK BY BYL ŽIVOT MÁLO VESELÝ,NEHROZÍ ROZVOD,MAJETKOVÉ VYPOŘÁDANÍ ANI ALIMENTY,VŽDY MAJITELE UTĚŠÍ,KDO VÁM TOTO MŮŽE NABÍDNOT SE SVĚTA LIDÍ???M.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *